Главная / Екологія / Дешевий, ефективний каталізатор для отримання водню

Дешевий, ефективний каталізатор для отримання водню

Група хіміків з Університету Вісконсін-Медісон повідомила про те, що вони знайшли ефективний каталізатор, що містить фосфор, сірку і кобальт, метал, який в 1000 разів дешевше, ніж платина.

Водень зазвичай отримують шляхом розщеплення води електроенергією. І головною перешкодою на шляху до майбутньої «водневої економіки» є необхідність застосування каталізаторів: платини або інших дорогих благородних металів для розщеплення.

«У реакції виділення водню, вся гра йде з недорогими альтернативами платини та інших благородних металів. Новий каталізатор, майже так само ефективний, як платина і, ймовірно, має найвищу каталітичну продуктивність серед неблагородних металевих каталізаторів,» — говорить Провідний автор Song Jin.

Дослідники кажуть, що новий каталізатор може також працювати з енергією від сонячного світла. Jin зазначає, що належить зробити ще багато роботи, так як каталізатор був протестований тільки в лабораторії.

«Потрібно враховувати вартість каталізатора, порівняно з усією системою. Але можна знайти компроміс: якщо ви хочете зробити кращий електролізер, ви повинні використовувати платину. Якщо ви можете трохи пожертвувати продуктивністю і більше стурбовані вартістю і масштабованістю процесу, ви можете використовувати цей новий кобальтовий каталізатор,» — коментує Song Jin.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments