Главная / Земля / Динозаври з’явилися на Землі 236 мільйонів років тому

Динозаври з’явилися на Землі 236 мільйонів років тому

Вчені, проаналізувавши гірські породи, що містять скам’янілості динозаврів, змогли визначити час появи динозаврів на Землі. Виявилося, що вони з’явилися приблизно на 5 млн років раніше, ніж прийнято вважати.

42130788f790fccee2e08c718dfa770c
Про нове відкриття повідомляє науковий журнал Nature. Палеонтологи проаналізували гірські породи, що утворилися в результаті виверження вулкана, на північному заході Аргентини. Ці породи містили скам’янілості предків динозаврів. В результаті вчені прийшли до висновку, що динозаври з’явилися на Землі приблизно 236-234 млн років тому, а не 247-237 млн років, як вважалося раніше.

Крім того, палеонтологи з’ясували, що їх найближчі предки – динозавроморфи – з’явилися лише за 5 млн років до появи справжніх динозаврів, а не за 10-20 мільйонів років до цього, як думали до цих пір. Дане відкриття вказує на те, що динозаври зародилися і поширилися в тому ж середовищі, що й їхні предки. Це спростовує попереднє припущення, що динозаври з’явилися тільки тоді, коли змінилася середовище і виникла нова екосистема.

За словами палеонтолога Рендалла Ірміса з університету Юти в Солт-Лейк-Сіті (США), між динозаврами і їх предками існує невелика різниця. Це були порівняно невеликі двоногі істоти, які харчувалися переважно м’ясом.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 

 
comments powered by HyperComments