Главная / Фото / «Дівчинка-дерево» з’явилася в Бангладеш

«Дівчинка-дерево» з’явилася в Бангладеш

Досі всі випадки рідкісного захворювання під назвою верруціформна епідермодисплазія (Epidermodysplasia verruciformis) у важкій формі діагностувалися у чоловічої статі. Цих людей в пресі називали «людина-дерево». Дівчинка з Бангладеш ймовірно стала першою з жіночої статі, у кого діагностували цю хворобу.

a6a737049cae38639c623f96ea78147e

10-річна Шахана хворіє чи не з народження, перші ознаки захворювання з’явилися у неї в 6 місяців. Бородавчасті нарости виникли на всьому тілі, діставшись до обличчя та вух. Сім’я дівчинки живе у віддаленому селі і вважає, що допомогти дитині можуть лише в госпіталі в Дацці (столиця Бангладеш).

Незважаючи на нарости, Шахана каже, що в школі однокласники не налаштовані проти неї, вітаються і спілкуються з нею. Хоча часто в подібних спільнотах люди з аномаліями на тілі вважаються відщепами.

Хвороба Шахани, як і інших «людей-дерев», досі вважається невиліковною. Допомогти може лише операція з видалення наростів, але вони з часом знову відростають.

Найзнаменитішою «людиною-деревом» у світі був індонезійська рибак Діда Косвара. Йому було зроблено декілька операцій, але через ускладнення він помер у 2016 році.

 
comments powered by HyperComments