Главная / Технології / До 2020-го року добувачі криптовалюти стануть найбільшими у світі споживачами електрики

До 2020-го року добувачі криптовалюти стануть найбільшими у світі споживачами електрики

Помаранчевим кольором на карті відзначені країни світу, рівень енерговитрат яких менше кількості енергії, що витрачається на майнінг Bitcoin. Сірим – більше.

Дані про енерговитрати на майнінг Bitcoin більш ніж сумні: згідно порталу Digiconomist’s Bitcoin Energy Consumption Index, щорічно на видобуток Bitcoin витрачається 29,05 терават-годин (ТВт*год).

Ця цифра складає 0,13% від загального світового споживання електрики. На перший погляд може здатися, що це не так вже й багато. Проте сукупна кількість енергії, що витрачається на майнінг Bitcoin, вже перевищує рівень енергоспоживання 159 окремих країн. Наприклад, Ірландії, Хорватії та Словаччини.

Поки що рівень споживання електрики, яка витрачається на майнінг складає 0,13% від світових витрат, але ця цифра зростає неймовірно швидко

Як на майнінг витрачається електроенергія?

Майнінг — діяльність, спрямована на підтримку розподіленої платформи і створення нових блоків, для того щоб отримати винагороду у формі нових одиниць і комісійних зборів у різних криптовалютах.

Розподілена платформа — це спосіб вирішення завдань відразу на багатьох пристроях, які об’єднані паралельно. В процесі майнінгу проходить рішення математичної задачі, за що можна отримати гроші.
Продуктивність ПК переводиться в гроші, а ви платите тільки за електрику та інтернет.

Помаранчевим кольором на цій карті позначені країни Європи, рівень енерговитрат яких менше кількості енергії, що витрачається на майнінг Bitcoin. Сірим – більше

Наприклад для Білорусі, на сукупну генерацію Bitcoin знадобиться 88,03% електроенергії з споживаних 33 млрд кВт*год. Для порівняння, 0,19% споживаної Китаєм енергії, 0,74% – США і 2,73% – Росією.

Якщо б всі майнери стали окремою країною, то вона зайняла б 61-е місце за обсягом споживання електроенергії.

Рівень енерговитрат постійно зростає. Тільки за минулий місяць кількість електроенергії, витраченої на видобуток Bitcoin, збільшилася на 29,98%.

Якщо енерговитрати будуть рости такими ж темпами, то до жовтня 2018 року на майнінг буде потрібно більше електрики, ніж самій Британії, а до липня 2019 – США. До 2020-го року добувачі криптовалюти стануть найбільшими у світі споживачами електрики.

Споживання електрики для видобутку Bitcoin порівняно з рівнями енерговитрат окремих держав світу.

Червоним виділені країни, рівень енергоспоживання яких не перевищує 10% від витрат на майнінг, темно-зеленим – вище 300%.

Незважаючи на це, майнінг є досить прибутковою справою. Сукупний річний дохід від нього становить близько 7,2 мільярда доларів США, а сукупна вартість електроенергії, що витрачається на генерацію криптовалюти, – 1,5 мільярда доларів.

Натхнення: econet.ru

 
comments powered by HyperComments