Главная / Земля / До кінця століття рівень океану може збільшитися на 6 метрів

До кінця століття рівень океану може збільшитися на 6 метрів

 
 

Наша планета нагрівається, і темпи підйому рівня світового океану повинні пришвидчуватися. Прибережним містам, таким як Санкт-Петербург і Майамі, буде все складніше залишатися над водою. Але з 1992 року вчені не бачать ніяких ознак прискорення підйому океану. Глобальні води піднімаються на стабільні 3 мм в рік.

4b3913b05fc57501d6757d666c98e981
Через 20 років роздумів, вчені, нарешті, знайшли винуватця — виверження вулкана Пінатубо в 1991 році. Найбільше виверження кінця XX століття відбулося майже за 2 роки до того, як супутник TOPEX/Poseidon розпочав офіційне спостереження за рівнем океану.

Згідно з новим дослідженням, виверження охолодило океани так, що на короткий період рівень води знизився на 6 мм, замаскувавши очікуване прискорення. Але незважаючи на ефект Пінатубо, рівень моря росте і продовжить робити це в майбутньому,

На нашій планеті є обмежена кількість води, але вона реорганізується, коли змінюється клімат. В теплі періоди історії Землі рівень океану стає вище поєднання ефекту термодинаміки (тепла рідина займає більше простору, ніж холодна) і зростання загального обсягу води в океані, так як тануть крижані щити. З кінця останнього льодовикового періоду по сьогоднішній день глобальний рівень світового океану піднявся приблизно на 125 метрів.

Можливо, найважливіша річ, яку ми дізналися про рівень світового океану — вода піднімається спорадично, значно прискорюючи, коли крижаний щит розколюється. До кінця століття приріст рівня світового океану може скласти від 60 см до 6 метрів.

 
comments powered by HyperComments