Главная / Наука / Доісторичні жінки мали більш сильні плечі, ніж сучасні чемпіонки з веслування

Доісторичні жінки мали більш сильні плечі, ніж сучасні чемпіонки з веслування

Нове дослідження, порівнюючи кістки середньоєвропейських жінок, які жили протягом перших 6000 років ведення сільського господарства з сучасними спортсменами, показало, що середня доісторична сільськогосподарська жінка мала більш сильні плечі, ніж сучасні чемпіони жіночого веслування.

Дослідники з Археологічного університету Кембриджу кажуть, що ця фізична підготовка, ймовірно, була отримана шляхом обробки ґрунту та збору врожаю вручну, а також для подрібнення зерна на протязі не менше п’яти годин на день для виробництва борошна.

Досі біоархеологічні дослідження минулого поведінки інтерпретували жіночі кістки виключно шляхом прямого порівняння з чоловіками. Тим не менш чоловічі кістки реагують на напругу більш помітно, ніж жіночі. Кембриджські вчені говорять, що це призвело до систематичної недооцінки характеру і масштабів фізичних потреб жінок в передісторії.

«Це перше дослідження, яке дійсно порівнює доісторичні жіночі кістки з живими жінками. Шляхом інтерпретації жіночих кісток у жіночому контексті ми можемо почати розуміти, наскільки інтенсивними, мінливими і трудомісткими були їх поведінки, натякаючи на приховану історію жіночої роботи протягом тисяч років», — сказав д-р Елісон Макінтош, провідний автор дослідження.

У дослідженні використовувався невеликий КТ-сканер в лабораторії PAVE в Кембриджі для аналізу кісток рук (плечової кістки) і ноги (гомілки) живих жінок, які беруть участь у різних спортивних змаганнях: від бігунів, веслярів і футболістів, порівнюючи їх з сильними сторонами жінок з ранніх неолітичних сільськогосподарських епох до фермерських громад середньовіччя.

Жінки-неоліти мали подібну силу кісток ніг у сучасних веслярів, але їх кістки були на 16% сильнішими порівняно з веслярами і майже на 30% сильніше, ніж у типових людей.

 
comments powered by HyperComments