Главная / Технології / Дороги зроблять джерелом енергії

Дороги зроблять джерелом енергії

 
 

Інноваційна бруківка з вбудованими сонячними панелями зробить дороги джерелом енергії.

Американські вчені знайшли спосіб підвищити продуктивність вуличного тротуару, перетворивши його в акумулятор енергії. Розробка вчених з штату Айдахо називається «Солар Роадвейз» (Solar Roadways). Її технологія полягає в тому, що в понад-міцну скляну бруківку вмонтовані сонячні панелі з акумуляторами. Застосування такої технології дозволить перетворити тисячі кілометрів американських автотрас у пасивне джерело енергії.

В Айдахо дослідна ділянка дороги в 13 квадратних метрів вже замощена енергоефективною бруківкою. На даному етапі розробки міцність бруківки достатня, щоб витримати пішоходів і велосипедистів, та занадто тендітна для важких машин. Однак, робота над збільшенням міцності продукту продовжується і вчені незабаром мають намір запатентувати бруківку, яка витримує вагу легкових автомобілів.

Згідно із заявою одного з розробників, площа доріг та тротуарів США становить близько 125 тисяч квадратних кілометрів. При розміщенні «енергоефективної» бруківки на всій цій площі, накопичена сонячна енергія покриє третину енергоспоживання всієї країни.

 
comments powered by HyperComments