Главная / Людина / Дослідження: невиспана людина соціально небезпечна для суспільства

Дослідження: невиспана людина соціально небезпечна для суспільства

Дефіцит сну небезпечний не тільки для самої людини, але і для суспільства, в якому вона знаходиться. До такого висновку прийшли вчені з Університету штату Юта (США). Вони довели: соціальна загроза від невиспаної людини цілком реальна і відчутна.

dsc_6398_602x403

Добровольців, які погодилися на експеримент, розділили на дві групи. Перша група спала по 6 годин на добу, друга – ще менше. Далі випробуваним провели магнітно-резонансну томографію. Отриману інформацію вчені порівняли з суб’єктивними параметрами бадьорості людей.

Читайте також: 

Був помічений парадокс. Деякі добровольці зовні спали і здавалися виспавшими, однак їх мозок, згідно з даними МРТ практично спав. Сідати за кермо такій людині просто небезпечно, а знаходження на робочому місці, що вимагає інтелектуальної діяльності, не має сенсу.

У нормі ми спочатку занурюємося в фазу поверхневого сну, лише потім засипаємо глибоким сном. При недосипу відбувається практично миттєвий провал у фазу глибокого сну. Даний факт негативно позначається на загальній якості сну. Саме тому при хронічній втомі навіть повноцінний сон не дає відчуття бадьорості.

 
comments powered by HyperComments