Главная / Земля / Дослідники визначили зростання землетрусів в США з вини людини

Дослідники визначили зростання землетрусів в США з вини людини

Групою вчених Південного методистського університету була поставлена мета наукового доказу причин зростання кількості землетрусів, в деяких районах США, з вини антропогенного фактора. Результати роботи дослідників опубліковані журналом Science Advances.

Вченими були використані спеціальні сейсмографічні прилади, для порівняння частоти природних землетрусів, що відбуваються на території двох американських областей, зазначених високою сейсмічною активністю. Дослідження вказали на необхідність вивчення північного басейну Міссісіпі і басейну Форт — Уерт Техасу. Часовий період визначено проходженням останніх 2,5 млрд. років.

Аналіз Міссісіпі підтвердив, що для сейсмічної активності характерні природні причини. За минулі 65 млн. років, у регіоні відзначено велику кількість землетрусів з магнітудою 6,5 і більше балів. Цим доводиться, що поштовхи були викликані тектонічною природою, антропогенне до них не має відношення.

Дані по Форту — Уерту показали, що протерозой і палеозой супроводжувалися регулярними землетрусами в регіоні, а молоді шару землі не містять слідів активності сейсмологічного характеру. Все вказує на те, що активності сильних поштовхів не відбувалося мінімум 300 млн. років. Виявлені факти послужили вченим доказом того, що виною збільшеної інтенсивності в Техасі землетрусів стала діяльність людини. Для прикладу розглянуто результати від поштовхів, спровокованими підземними викидами стічних вод, які призводять до утворення гідророзривних тріщин.

 

 
comments powered by HyperComments