Главная / Здоров'я / Доведена смертельна небезпека солі

Доведена смертельна небезпека солі

Американські фахівці з Жіночої лікарні Брігхем в Бостоні довели, що споживання великої кількості солі пов’язано зі збільшенням ризику передчасної смерті.

У довготривалому дослідженні взяли участь 2974 людини у віці 30-54 років з прегіпертензією (незначним підвищенням артеріального тиску). Кількість споживаної добровольцями солі визначалося за допомогою різних методів, в тому числі аналізів зразків сечі, зібраних протягом 24 годин за кілька днів. Це дозволило точніше визначити рівень солі, яка надходить в організм. За станом учасників стежили протягом 24 років, і за цей час померли 272 людини.

Виявилося, що є прямий зв’язок між кількістю вживаної солі та ризиком смерті. Всередині діапазону 1200-9000 міліграм хлориду натрію в день найнижчий рівень споживання був найбезпечнішим. При цьому вчені показали, що в деяких інших наукових роботах, в яких крива залежності брала J-подібну форму (тобто низькі рівні солі нібито також підвищували ризик), використовувалися методи, що сприяють серйозним похибкам у вимірах рівня хлориду натрію.

 
comments powered by HyperComments