Главная / Земля / Довге життя людей веде до зникнення тварин

Довге життя людей веде до зникнення тварин

Чим більша стає тривалість життя людини, тим вищий відсоток зникаючих видів рослин і тварин, стверджує нове дослідження Каліфорнійського університету в Девісі ( США ).

У дослідженні розглянуті комбінації 15 соціальних та екологічних змінних — від туризму до ВВП на душу населення, від дефіциту води до політичної стабільності. Всі ці дані зіставили з кількістю зникаючих видів птахів і тварин. Вчені також включили до своє дослідження такий показник як тривалість життя людини — до цього його рідко застосовували в дослідженнях. Але це найважливіший показник, який безпосередньо впливає на екологічну ситуацію, а, отже, впливає на якість життя флори і фауни. Вчені навіть називають цей фактор основним, що впливає на зникнення видів.

Дослідники проаналізували дані зі 100 країн, в яких проживає приблизно 87 % населення. На ці ж країни припадає 43 % світового ВВП і 74 % загальної площі Землі.

Були розглянуті також додаткові фактори, такі як інтенсивність сільського господарства, кількість опадів, використання пестицидів, енергоефективність, наявність заповідних зон, співвідношення експорту та імпорту, голодування, грамотність дорослого населення, участь жінок у житті суспільства, загальна чисельність населення.

Підсумки досліджень такі :
— У Новій Зеландії, США та на Філіппінах один з найвищих відсотків птахів, що знаходяться під загрозою зникнення, говориться в дослідженні. У Новій Зеландії, крім цього, найвищий відсоток ссавців, що перебувають під загрозою зникнення.
— В африканських країнах найнижчий відсоток зникаючих птахів і ссавців. У цих країнах низький рівень міжнародної торгівлі, розвитку економіки, що обмежує можливості для впливу на дику природу.

Також дослідження показало, що, чим вищий ВВП на душу населення, тим вищий відсоток зникаючих птахів і ссавців.

Автори дослідження звертають увагу, що необхідно ретельніше дослідити вплив діяльності людини на кількість видів тварин і рослин і не забувати, що ми теж — частина природи.

Натхнення: xeon.co.ua

 
comments powered by HyperComments