Главная / Людина / Дружні відносини на роботі: 7 неписаних правил, які потрібно знати

Дружні відносини на роботі: 7 неписаних правил, які потрібно знати

Коли ви працюєте з людьми пліч-о-пліч день за днем, ви просто зобов’язані з ними добре взаємодіяти. Колеги увійдуть в сферу ваших дружніх інтересів, що зробить роботу приємнішою і ефективнішою. Але існують деякі підводні камені у поділі понять «близький друг» і «колега по роботі». Саме тому ви повинні дотримуватися кілька негласних правил.

Що потрібно знати

Якщо ви хочете завести дружні відносини на робочому місці, важливо пам’ятати, що ділитися особистими переживаннями потрібно з обережністю. Ви не можете відразу кинутися розголошувати особисту інформацію з інтимними подробицями, не дізнавшись про репутацію людини. Навіть якщо ви довіряєте своєму колезі, існують чіткі межі: спорт, захоплення, сімейний стан, інформацію про здобуту освіту можна розголошувати. А ось незаконні операції або інтимні подробиці краще залишити при собі. Не варто також в розмовах з колегами намагатися перебільшити справжнє положення справ.

Плітки і скарги залиште для близьких друзів

Зрозуміло, будь-які відносини передбачають обговорення за очі. Однак і в цьому разі необхідно чітко розділяти межі дозволеного. Якщо ви хочете вилити на колегу злобу, робіть це в розмові зі своїм близьким другом, який не має уявлення про справи вашої компанії. Ні в якому разі не передавайте інформацію або плітки вашому начальникові. Таким чином ви поставите колегу в незручну ситуацію. А в разі якщо інформація дійде до його вух, вашій дружбі прийде кінець.

Зберігайте власну індивідуальність

Це дуже важливо на початку кар’єри. Забувши про те, що необхідно виділитися з натовпу і проявити свою індивідуальність, новий працівник офісу насамперед налагоджує дружні зв’язки. Але це неправильно, адже в такому разі він не зможе правильно себе зарекомендувати. Всьому свій час. Спочатку проявіть себе, а вже потім налагоджуйте зв’язки. Це правильно, коли офісні працівники згуртовані і дружні, просто надалі намагайтеся не залишатися в тіні.

Показуйте свою зацікавленість

Це нормально, коли ви станете проявляти зацікавленість у підтримці розмови зі своїми колегами. Однак деякі розмови можуть бути перенесені в розряд пліток. Будьте обережні, адже, підтримуючи такого роду бесіди, так легко нажити собі на робочому місці недоброзичливців. Саме тому дуже важливо заслужити репутацію кришталево чистої людини, а не офісного пліткаря.

Не обирайте для себе улюбленців

Згадайте перший час вашої служби в новій компанії. Тоді ви обрали для себе фаворитів, які, ймовірно, посприяли вашому вливанню в колектив. По закінченні часу не відмовляйтеся від спілкування з іншими членами колективу. Не демонструйте свою перевагу, а вже тим більше не наділяйте когось розширеними привілеями. Також пам’ятайте, що неприпустимо перетворювати офіс у балаган і переносити домашні проблеми на товаришів по службі. Ви прийшли працювати, а не виливати душу.

Урізноманітніть дружні зв’язки

А ось налагодити дружні зв’язки з колегами у неробочий час цілком реально. Ви проводите один з одним багато часу в умовах встановлених рамок, тепер настав час запросити колег по роботі на який-небудь розважальний захід в неформальній обстановці. Під час таких неформальних зустрічей вимкніть мозок від роботи і направте розмови в більш приємне русло.

Будьте готові до офісних розривів

В житті ми не вважаємо чимось незвичайним розрив відносин або кінець дружбі, навіть якщо вони тривали багато років. Ось і в середовищі офісних приятелів також може бути всяке. Ви повинні, перш за все, залишатися професіоналами. Незважаючи на те що між вами «пробігла чорна кішка», будьте завжди один з одним ввічливі і чемні.

Тим більше не майте звички скаржитися на свого колишнього партнера іншим членам організації, не бурчіть на дрібниці і не тримайте злобу. Ваша образа незабаром забудеться, а чесні партнерські відносини залишаться. І вже тим більше не давайте гордині зробити з офісу драму. Таким чином, ви уникнете стресу та заощадите багато енергії для досягнення творчих цілей.

Висновок

Дружба між колегами по роботі дуже важлива і корисна в багатьох відносинах. Якщо ви правильно мотивовані, це принесе багато дивідендів, а якщо ви переслідуєте корисливі цілі, то можете погубити свою кар’єру.

Натхнення: fb.ru

 

 
comments powered by HyperComments