Головна / Технології / Ефект Мпемби — коли гаряча вода замерзає швидше, ніж холодна

Ефект Мпемби — коли гаряча вода замерзає швидше, ніж холодна

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

У 1963 році школяр з Танзанії по імені Ераст Мпемба поставив своєму вчителю дурне запитання — чому в його морозилці тепле морозиво замерзає швидше, ніж холодне? Учитель лише посміявся над Ераст.

Через кілька років Мпемба поставив схоже запитання фізику Денісу Осборну. Він запропонував йому провести дослід — поставити в морозилку два однакових контейнера з водою. В одному контейнері вода повинна була мати температуру 35 градусів, а в іншому — 100 градусів. Ераст запевняв фізика, що контейнер з окропом швидше замерзне.

Осборн перевірив слова Мпемби і на власному досвіді переконався, що гаряча вода, дійсно, замерзає швидше. Пізніше він у співавторстві з Ераст опублікував на цю тему наукове дослідження. Ефект прискореного замерзання гарячої води порівняно з холодною отримав назву «Ефект Мпемби».

Що змушує гарячу воду замерзати швидше? Вчені все ще продовжують битися над цією загадкою. За однією версією, швидке охолодження гарячої води відбувається через посилення випаровування, за іншою — через розрив водневих зв’язків в молекулах. Але однозначної відповіді на загадку Мпемби досі немає.

Натхнення: mirfactov.com

 
Loading...
comments powered by HyperComments