Главная / Людина / «Еліксир молодості» успішно випробуваний на мухах

«Еліксир молодості» успішно випробуваний на мухах

Група вчених, що представляють Бернський університет, випробувала ген, який після введення в організм плодової мушки продовжив життя комахи в півтора рази, передає strf.ru.

19-01-15-foto-600x402-1

Вчені забезпечили муху тканинами, що містять додаткові копії гена під назвою ahuizotl. Введення такого «еліксиру молодості» призвело до того, що у комахи активізувалося руйнування хворих і пошкоджених клітин, а тривалість життя комахи збільшилася на 50-60 відсотків.

«Збереження здорових клітин в конкретних тканинах і знищення хворих незалежно від стану здоров’я є стратегією, яка, очевидно, успішно працює в багатьох випадках, і існує і у ссавців», — сказав керівник експерименту, фахівець з клітинної біології Едуардо Морено (Eduardo Moreno).

Читайте також: Виглядати на десять років молодше. П’ять простих правил

У людей також є ген ahuizotl. У разі, якщо висновки по дії гена на організм мухи поширюються на людину, його введення в організм людей може збільшити їх середню тривалість життя до 120 років.

Свою назву ген отримав на честь собакоподобного персонажа ацтекського міфу. Істота жила у воді і захищало мешканців озера від людей, несучи останніх вглиб водойми.

 
comments powered by HyperComments