Главная / Технології / Енергетичні вампіри, які є в кожному будинку

Енергетичні вампіри, які є в кожному будинку

Як ви думаєте, які прилади споживають найбільше електроенергії у вашому домі? Холодильник? Пральна машина, сушарка, або телевізор?

16-01-15-foto-600x166-3

Головні винуватці, хоча й виглядають непоказово і на вигляд цілком нешкідливі, стоять тепер практично в кожному будинку — це цифрові відеорекордери (DVR) і приставки-ресивери для кабельного або супутникового телебачення (Set Top Box). Ці, здавалося б, нешкідливі маленькі коробочки у зв’язці качають більше електроенергії, ніж цілий холодильник.

Експерти в США підрахували, що близько 160 млн. цифрових відеореєстраторів, які встановлені в будинках американців на сьогоднішній день, споживають електроенергії на 3 млрд доларів на рік, що еквівалентно цілорічної роботі дев’яти 500 МВт вугільних електростанцій. Це більше енергії, ніж споживає цілий штат Меріленд за всі 12 місяців.

16-01-15-foto-600x656-2

Графік споживання енергії DVR і Set Top Box

Найгірше, що 2/3 цієї енергії споживається, коли пристрої імовірно вимкнені (режим «OFF») — але, на жаль, вони ніколи по-справжньому не відключаються.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Підсвічування може згаснути, але вони як і раніше будуть споживати більше 90% енергії від робочого режиму. І ця витрата енергії йде 24 години 7 днів на тиждень і всі 365 днів у році. Таким чином, HD DVR, як правило, споживає більше електроенергії, ніж телевізор, до якого він підключений.

16-01-15-foto-600x437-1

Споживання енергії STB-приставкою в режимі OFF

Доброю новиною є те, що зараз розробляється новий стандарт EPA Energy Star 3.0, який зобов’язує виробників радикально зменшити споживання енергії в технологіях кабельного мовлення. Але єдиний по-справжньому дієвий спосіб приборкати апетит цих пристроїв — це підключити їх через подовжувач, який ви виключаєте, коли не дивитеся телевізор або відео. А ще краще — просто повністю перейти на Інтернет.

Натхнення: gearmix.ru

 
comments powered by HyperComments