Главная / Здоров'я / Епідемія ВІЛ в Європі зростає тривожними темпами

Епідемія ВІЛ в Європі зростає тривожними темпами

Епідемія ВІЛ в Європі зростає тривожними темпами, і рівні інфекції досягли найвищого рівня в 2016 році, повідомляють фахівці в області охорони здоров’я.

Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського центру з профілактики та контролю захворювань, в минулому році близько 160000 чоловік заразилися ВІЛ у 53 європейських країнах. За словами медиків, це найбільше число випадків хвороби, зареєстрованих за один рік, і якщо ця тенденція збережеться, фахівці не зможуть досягти мети — подолання епідемії ВІЛ до 2030 року. Минулі дані свідчать про те, що у Східній Європі рівень ВІЛ-інфекції зростає, особливо серед людей старше 50 років і людей, що вживають наркотики – це пов’язано з відсутністю кампаній з інформування про ризики розвитку інфекції або способи запобігання передачі інфекції.

Середній час від зараження до постановки діагнозу становить три роки, і багато пацієнтів є носіями ВІЛ протягом декількох років, перш ніж їх діагностують, що ускладнює контроль інфекції і збільшує ризик її передачі іншим людям. Рання діагностика дозволяє почати лікування ВІЛ своєчасно, збільшивши шанси на здорове життя, кажуть експерти.

Майже 37 мільйонів людей у всьому світі інфіковані ВІЛ, причому такі регіони, як Африка, де доступ до тестування, профілактики та лікування досить обмежений, страждають від ВІЛ найбільшою мірою.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments