Главная / Земля / Епоха вікінгів почалася в Данії

Епоха вікінгів почалася в Данії

 
 

Традиційно вважається, що епоха вікінгів починається в 793 році, коли норвежці вперше здійснили набіг на Англію. До теперішнього часу жорстокі набіги вікінгів залишаються найбільш відомими епізодами їх історії. Однак нове дослідження припускає інший, мирний «старт» морських походів вікінгів і відносить його до Данії.

5d195b91d451d64b0a20a632187a3689

Три археолога з Орхуського університету (Данія) і Йоркського університету (Великобританія) показали, що морські подорожі з Норвегії в Рібе, найстаріше торгове місто в Данії, мали місце задовго до загальновизнаного початку епохи вікінгів. Дослідження, опубліковане в European Journal of Archaeology, відносить перші плавання вікінгів Рібе приблизно до 725 році.

Автори роботи обґрунтовують свою теорію знахідками оленячих рогів у найдавніших шарах ринку в Рібе. Дослідники вважають, що роги належали північному оленеві з Норвегії.

«Ми вперше довели, що культура мореплавства, яка була основою епохи вікінгів, почалася в Рібе. Це захоплююче!»
 – говорить професор Сорен Синдбек (Soren Sindbak), один з авторів дослідження.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Професор Дагфінн Скре (Dagfinn Skre) з Музею історії культури в Осло (Норвегія) висловлюється про роботи позитивно: «Я був радий, коли прочитав її, тому що це те, про що археологи здогадувалися багато років, але не могли довести. Це дивовижне і дуже переконливе дослідження».

Питання про те, було місто Рібе ключовим для культури ранніх вікінгів, розділило археологів на два табори. Зв’язок найбільшого північного торгового міста того часу з початком мореплавання вікінгів здавалася очевидною, але для цього ніяк не могли знайти явних доказів.

Оленячі роги – це перше археологічне свідоцтво того, що Рібе дійсно мав важливе значення. Торгові поїздки
між Норвегією і Данією дозволили вікінгам отримати навички і морехідні географічні знання, необхідні для майбутніх походів. «Це хороший приклад того, як археологія надає надійну інформацію, потрапляє в центр важливої дискусії. Одна справа, коли у вас є обґрунтовані уявлення про те, як могло бути, і зовсім інша, коли
ви можете це довести», – говорить Мортен Совсо (Morten Sovso), куратор Музеїв південно-західної Ютландії (Данія). Він не брав участі в новому дослідженні, але вважає, що воно відповідає останнім даними.

Мореплавство було дуже важливим для вікінгів, а їх тривалі походи були унікальними для свого часу. Жителі Англії не мали уявлення про те, з чим вони зіткнулися, коли в 793 році вікінги, відплили з західної Норвегії, напали на монастир в Ліндісфарн (північна Англія). «Епоха вікінгів стає унікальним явищем для Західної Європи, тому що вони навчилися використовувати мобільність як перевагу. Вони навчилися так майстерно ходити по морю, що могли висадитися на англійському березі там, де місцеві жителі їх не чекали. Вони приходили швидко, грабували не готових до цього жертв, і знову йшли – свого роду тактика «наскок-відхід»», – розповідає Сорен Синдбек.

Вікінги не стали майстерними мореплавцями відразу. На думку дослідника, пройшло багато часу, було зроблено безліч спроб і витрачено велику кількість ресурсів до того, як перші норвезькі моряки накопичили достатньо знань, щоб здійснювати тривалі і небезпечні морські походи.

«Ми вперше можемо зрозуміти, чому вони почали вкладати кошти в кораблі і розвивати необхідну техніку. Коли два таких важливі явища і зміни – урбанізація та морські набіги відбуваються одночасно, ми можемо говорити про те, що вони насправді були пов’язані», – вважає Сорен Синдбек.

Читайте також:

Результати дослідження показують, що тривалі морські подорожі вікінгів почалися на початку VIII століття, одночасно з появою ринку в Рібе. Те, що потім стане знаменитими походами скандинавів, може бути безпосередньо пов’язане з розвитком Рібе як міста і торгового центру. «Тепер ми можемо показати,
що знамениті морські подорожі скандинавів, які зрештою привели до відкриття Ісландії і Гренландії, це не тільки історія набігів, але й історія торгівлі», – говорить професор. На його думку, в наших уявленнях про історію вікінгів не військові походи, а саме мирна торгівля повинна зайняти більшу її частину.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments