Главная / Людина / Фахівці поділилися, як соціальні мережі відображають щоденні зміни настрою

Фахівці поділилися, як соціальні мережі відображають щоденні зміни настрою

Дослідники з Брістольського університету, розташованого у Великобританії, проаналізували більш ніж 800 млн. повідомлень в Twitter, щоб оцінити, як змінюється колективний настрій протягом 24 годин, і протягом сезонів.

Дана робота – найбільш велике дослідження такого роду на сьогодні, провели її доктор Фабон Дзоган, невролог Стаффорд Лайтман і Нелло Кристіаніні, професор у сфері штучного інтелекту відділу інженерної математики.

Циркадні ритми, «годинник тіла», дозволяють організму людини прогнозувати потреби в світлі та темні періоди кожного дня. Невелика область в гіпоталамусі головного мозку, звана супрахіазматичним ядром (SCN), регулює циркадну активність.

SCN особливо чутлива до світлових змін, які відбуваються при сході і заході сонця, при цьому область посилає сигнали через гормони і нерви до всіх тканин тіла.

Циркадні ритми також впливають на настрій. Світло робить значний вплив на кілька областей мозку, які відіграють роль у концентрації уваги і когнітивної функції. Більш того, настрій впливає на досягнення цілей, які необхідні для успішного існування.

Показано, що гнів менш «популярний» вранці, а піку досягає до вечора. Смуток найчастіше має прояви вранці: приблизно з 6 до 8 годин. Втома досягає максимуму в 8 ранку, після чого показники різко знижуються.

Вчені також довели, що позитивний настрій швидко підвищується вранці, піки припадають на 8-10 годин ранку і до 8 вечора до півночі.

Дані, отримані при аналізі соціальної мережі – цінні для вивчення емоцій і розуміння їх взаємодії у циркадному ритмі.

 
comments powered by HyperComments