Главная / Людина / Фахівці виявили 5 нових генів, пов’язаних з раком мозку

Фахівці виявили 5 нових генів, пов’язаних з раком мозку

Вчені з Інституту досліджень раку виявили 5 нових генетичних варіантів, пов’язаних з гліомою – найпоширенішою формою раку мозку. Один з цих варіантів збільшує ризик розвитку гліобластоми – особливо агресивного виду гліоми з середньою тривалістю життя всього 10-15 місяців після постановки діагнозу.

dfe63dc18e0ee24f08b2275ddcdaadb9

Дане дослідження є найбільшим на сьогоднішній день в області вивчення генетики гліоми і надає переконливі докази того, що сприйнятливість до хвороби частково успадковується, відзначають фахівці.

Вчені проаналізували ДНК більш ніж 5637 людей, у яких розвинулася гліома, порівнявши їх з 9158 людьми без даної хвороби. Даний аналіз дозволив визначити 5 нових генетичних варіантів, пов’язаних з гліомою. Один варіант був пов’язаний з 23%-м збільшенням ризику розвитку гліобластоми, решта 4 генетичних варіанти збільшували ризик розвитку менш агресивних форм гліоми приблизно на 5% кожен.

Отримані результати дають нові докази успадкованої схильності до гліоми і можуть призвести до розробки нових методів лікування та запобігання цієї хвороби, кажуть експерти.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments