Главная / Екологія / Фізики з’ясували, як аерозолі в атмосфері ведуть до потепління на планеті

Фізики з’ясували, як аерозолі в атмосфері ведуть до потепління на планеті

 
 

Американські фізики з’ясували, як саме продукти спалювання нафти впливають на формування повітряних крапель у хмарах. За допомогою цього дослідження вченим легше буде прогнозувати зміну клімату на нашій планеті.

Фахівці з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі (США) виявили новий природний механізм, який пояснив роль органічних аерозолів в процесі утворення повітряних крапель. Кропітке дослідження американських фізиків допоможе більш точно будувати кліматичні моделі на Землі. Наукова праця опублікована в журналі Science.

На великих висотах аерозольні частинки конденсують на собі пару, що і призводить до появи повітряних крапель або кристалів льоду. Сукупність таких конденсатів утворює хмари, а динаміка цього процесу безпосередньо залежить від сил поверхневого натягу.

Фізики-експериментатори провели ряд дослідів і відтворили в лабораторних умовах точну модель, яка описує формування крапель в атмосфері. Метою експерименту було виявити параметри, при яких з пари і аерозолів почнуть формуватися краплі, а вже з них і хмари. При цьому були застосовані як органічні, так і неорганічні аерозолі — дикарбонові кислоти та сульфату амонію відповідно.

У ході наукових пошуків виявилося, що формування великих крапель відбувається в тому випадку, якщо органічні аерозолі залишаються на поверхні краплі, а не розчиняються в ній. Причому фізики виявили, що отримані в ході експерименту краплі на 50-60% більше, ніж передбачалося спочатку. Цей нюанс (розмір краплі) як вкрай важливий і впливає на клімат на планеті. Так як скупчення дрібних крапель сильніше відбиває сонячне світло, ніж аналогічна конденсація більш великих. А це вже перехід до питання глобального потепління та інших кліматичних досліджень.

Таким чином, можна резюмувати наступне: аерозолі безпосередньо впливають на більш інтенсивне нагрівання поверхні землі, так як «укрупнюють» краплі, знижуючи їх світловідбивну здатність.

 
comments powered by HyperComments