Главная / Всесвіт / Фобос і Деймос порахували результатом зіткнення місяця з Марсом

Фобос і Деймос порахували результатом зіткнення місяця з Марсом

 
 

Планетологи з США і Японії припускають, що супутники Марса — Фобос і Деймос — утворилися з осколків, що виникли після зіткнення іншого масивного супутника з Червоною планетою. Результати своїх досліджень
автори опублікували в журналі Icarus, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті Science News.

dd3e6d420f8e6b5d6215e975ac9d0461

Теорією утворення супутників з продуктів зіткнення займалися різні вчені. Так, в 2011 році Роберт Креддок з Смітсонівського інституту опублікував статтю, у якій описав наслідки такої події для Марса. На думку
Креддока, крім утворення супутників, воно призвело до скорочення тривалості доби на планеті (в іншому випадку Марс обертався б повільніше, ніж зараз), а також до утворення кратера (автор називає кілька таких об’єктів на марсіанській поверхні).

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299

Згідно з даними вченого, з планетою зіткнувся її супутник масою приблизно у десять разів важче Церери — найбільшого тіла в поясі астероїдів. Ідею Креддока підтримали вчені з Колорадо, які провели комп’ютерне моделювання та в кінці 2014 року опублікували відповідну статтю, а також незалежно від них — команда планетологів з США та Японії.

Роботи двох колективів учених показали, що з Марсом зіткнувся більш великий об’єкт, ніж вважав Креддок. Це небесне тіло, як припустили фахівці, було близько 300 кілометрів в діаметрі — більше ніж в десять разів більше Фобоса і Деймоса. В результаті зіткнення уламки розлетілися на незначні відстані, і в підсумку декілька супутників розташовується на невеликій висоті над своєю планетою, на відміну від, наприклад, взаємного розташування Місяця і Землі.

Вчені вважають, що зіткнення сталося кілька сотень мільйонів років тому. Вони вважають, що Фобос також зіткнеться з Червоною планетою через приблизно 40 мільйонів років, якщо супутник не зруйнується раніше.
Планетологи відзначають, що на користь гіпотези утворення супутників Марса з уламків зіткнення виступає низька щільність Фобоса і Деймоса, а також їх майже кругові орбіти.

Читайте також: 

До своїх висновків учені прийшли в результаті комп’ютерного моделювання. Їх дані суперечать популярній гіпотезі про захоплення Марсом пари з поясу астероїдів між ним і Юпітером.

Якщо зіткнення місяця з Червоною планетою мало місце, то в внаслідок цього в супутниках не повинно було залишитися води і водню. Інформацію про зміст цих сполук на Фобос і Деймосе можна отримати, надіславши до них космічні апарати.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments