Главная / Людина / Генетики знайшли зв’язок між інтелектом і тривалістю життя

Генетики знайшли зв’язок між інтелектом і тривалістю життя

Міжнародна команда вчених-генетиків в ході нового дослідження виявила, що деякі гени, відповідальні за інтелект, також регулюють інші характеристики — від аутоімунних розладів до високої тривалості життя.

Можливість передачі інтелекту у спадок цілком резонно є точкою спотикання для багатьох учених, які все ще не прийшли до єдиної думки про те, як краще описати і виміряти цей складний параметр. В даному дослідженні, опублікованому в журналі Cell Report, в якості показника рівня когнітивних здібностей обрана наукова ступінь.

Найбільш цікаві результати дослідники отримали, коли виявили генетичні кореляції між генами інтелекту та іншими, здавалося б, непов’язаними характеристиками. Зокрема, фундаментальний генетичний взаємозв’язок між пізнавальною здатністю і тривалістю життя: чим більша перша, тим більше друга. Інша дивна кореляція була виявлена між високим інтелектом і підвищеною глютеновою чутливістю, повідомляє New Atlas.

«Вперше ми змогли використати генетичну інформацію, щоб вибрати правильний напрямок у пошуку ліків, здатних допомогти нам впоратися з когнітивними розладами мозку, включаючи хворобу Альцгеймера, шизофренію і синдром дефіциту уваги», — говорить старший автор статті Тодд Ленц.

Це дослідження стало продовженням опублікованої раніше в 2017 році роботи генетиків з Амстердама, які відкрили 40 нових генів, що відповідають за інтелект.

Натхнення: hightech.fm

 
comments powered by HyperComments