Главная / Екологія / Глобальне потепління «помітніше» вночі

Глобальне потепління «помітніше» вночі

 
 

Ночі нагріваються швидше ніж дні, з’ясували кліматологи. Використовуючи дані за останні 50 років, вчені показали, що хоча потепління — загальна для будь-якого часу доби тенденція, нічна температура зростає швидше денної.

1d5308cf67e5213a976d9ebfb865c095

Чому так відбувається? Згідно кліматологів, причина цього швидкого зростання — шар повітря біля землі, так званий планетарний прикордонний шар. Цей тонкий шар земної атмосфери змінює товщину в залежності від часу доби. Днем шар сягає в товщину кілометр, вночі — всього декількох сотень метрів.

Вночі сонячна радіація поглинається поверхнею Землі, вдень — викидається назад в космос. Але парникові гази у верхній атмосфері, такі, як вуглекислий газ, діють як ковдра, огорнута навколо Землі, і не дозволяють радіації «тікати». В результаті температура повільно, але поступово повзе вгору. Так як вночі шар тонкий, ефект нагрівання виражений сильніше.

Дослідники говорять, що багато кліматичних моделей переоцінюють товщину планетарного прикордонного шару і, як наслідок, недооцінюють приріст температури.

Цікаво, що за останні 50 років в два рази скоротилося число екстремально холодних ночей. Екстремально холодних днів стало менше лише на чверть.

 
comments powered by HyperComments