Главная / Здоров'я / Головна причина переїдання

Головна причина переїдання

Американські дослідники з Єльського університету виступили з гіпотезою про те, що звичка переїдати виникає через вживання їжі, що поєднує в собі жири і вуглеводи. Подібне поєднання харчових компонентів специфічним чином впливає на мозок.


Чому багато хто страждає від ожиріння і продовжують їсти, навіть не відчуваючи голоду? Вчені з Єля вважають, що на таку гастрономічну «жадібність» людину штовхають смугасте тіло і таламус — зони мозку, які стимулюються вживанням суміші жирів і вуглеводів.

«Вживання такої їжі виводить мозок зі звичного стану і змушує його «заохочувати» тіло більше, ніж після вживання страв, що складаються тільки з жирів або вуглеводів», — розповіли дослідники.

На користь їхньої версії свідчать дані експерименту із застосуванням технології сканування мозку в реальному часі. Ці дані свідчать про те, що ті, які поєднують в собі і жири, і вуглеводи частування впливають на мозок так, як ніякі інші продукти. Так, під час експерименту (у ньому брали участь 206 добровольців) люди віддавали перевагу їжі саме зі «змішаними» вуглеводно-жирними продуктами, незважаючи на свої переваги (спочатку випробовуваних опитали, що вони люблять найбільше).

«Переваги не мають ніякого значення. Перед деякими стравами просто складніше встояти», — зазначила у зв’язку з цим співробітниця Єльського університету Дана Смолл.

Натхнення: www.medikforum.ru

 
comments powered by HyperComments