Главная / Технології / Графен вдвічі збільшить термін служби асфальту

Графен вдвічі збільшить термін служби асфальту

Виробник графенових виробів Directa Plus і компанія Iterchimica, що спеціалізується на виготовленні асфальтових сумішей, спільно винайшли і запатентували домішка Eco Pave, яка, за їхніми словами, значно збільшує зносостійкість і довговічність асфальтового покриття. Асфальт запозичив у графена властивості теплопровідності, тобто в спекотну пору року він не буде ставати м’яким, а в холодну — тріскатися.

Крім цього, покращилася еластичність і міцність асфальту, а значить, стійкість до зносу, в особливості, в результаті руху важкого вантажного автотранспорту. За оцінками фахівців компаній, середня тривалість служби покриття збільшилася з 6 — 7 років до 12 — 14, тобто вдвічі.

Не менш важливо те, що суміш асфальту з графеном придатна для переробки в обсязі до 100%, що також збільшує його економічну вигоду і знижує шкоду, яка наноситься навколишньому середовищу. Суміш Eco Pave вже витримала лабораторні та польові випробування в обмеженому масштабі. Тепер їй належить пройти тест на декількох кілометрах дороги.

У Нідерландах інженери вирішили застосувати інший спосіб збереження дорожнього покриття в робочому стані — додали в асфальт сталеві волокна. Під впливом магніту дрібні тріщини на дорозі затягуються, що дозволяє звести дорожні роботи до мінімуму.

Натхнення: econet.ru

 

 
comments powered by HyperComments