Главная / Земля / Хід історії Землі змінився під впливом людини

Хід історії Землі змінився під впливом людини

Значний масштаб людського впливу на планету змінив хід історії Землі, передбачає міжнародна команда вчених під керівництвом дослідників з Університету Лестера (Великобританія).


Автори вважають, що людські дії змінили течію геологічної історії Землі. Їх масштаб підтвердив гіпотезу про те, що антропоцен повинен стати частиною геохронологічної шкали:

  • швидкі зміни на планеті включають прискорення ерозії і осідання ґрунту;
  • великомасштабні хімічні пертурбації в циклах вуглецю, азоту, фосфору та інших елементів;
  • значні метаморфози в глобальному кліматі і рівні моря;
  • біотичні зміни, в тому числі — безпрецедентний рівень інвазії видів по всій Землі.

Це підсумок результатів дослідження міжнародної робочої групи, яка вивчає антропоцен з 2009 року.

Спочатку доповідь було зроблено на Міжнародному геологічному конгресі в Кейп-Тауні в Південній Африці. Нещодавно результати і рекомендації були опубліковані онлайн в журналі «Антропоцен».

Професор Ян Заласіуїкс з Університету Лесестера каже: «Результати нашого дослідження припускають що антропоцен повинен слідувати після епохи голоцену, яка пережила 11,7 тисячі років відносної економічної стабільності з кінця останнього льодовикового періоду, коли ми увійшли в більш нестабільну і швидко розвиваючу фазу історії нашої планети».

«Геологічно, середина XX століття — найбільш ймовірний момент початку антропоцену, так як тоді були зафіксовані великі глобальні зміни в багатьох фундаментальних хімічних циклах Землі, таких як цикли вуглецю, азоту і фосфору, і з’явилися дуже великі обсяги нових матеріалів, таких як пластик, бетон і алюміній, які будуть будувати пласт майбутнього».

Робоча група з антропоцену, яка включає геологів Яна Заласіуїкса, Марка Уільямса і археолога Метта Еджуорта з Університету Лестера, була активна з 2009 року, аналізуючи аргументи на користь офіційного визнання антропоцену, потенційно нової епохи в геологічному часі, де переважає людський вплив на Землю.

Професор Уотерс каже: «Робоча група з антропоцену зараз працює над цією пропозицією, бажаючи знайти „останній костиль» — нульову відмітку в останньому пласті, яка буде найкраще характеризувати зміни антропоцену. Як тільки детальна робота буде завершена, доповідь буде піддана критиці Субкомісії з стратиграфії четвертинної системи Міжнародної комісії по стратиграфії».

«Гарантії успіху процесу немає. Геохронологічна шкала стабільна, і її нелегко змінити. Яким би не було остаточне рішення, геологічна реальність антропоцену зараз стала виразною».

 
comments powered by HyperComments