Главная / Здоров'я / «Хімія» при онкозахворюваннях — що це?

«Хімія» при онкозахворюваннях — що це?

Лікування будь-якого соматичного захворювання передбачає застосування тих або інших медикаментозних препаратів. Онкологічні захворювання — не виняток. Хімія — це спеціальний фармакотерапевтичний курс, спрямований на придушення росту, купірування, знищення злоякісних пухлин. Хіміотерапія призначається хворому в індивідуальному порядку після ретельного обстеження, оцінки стану всіх систем і органів, з урахуванням резервних можливостей його організму.

foto_cikavosti_26.06.2014-011_resized

Практика показує, що ефективність хіміотерапії збільшується при комплексному підході до лікування, що передбачає поєднане використання хімії, оперативного лікування і променевої терапії. Іноді хімія є єдиним способом боротьби з онкологічним захворюванням.

Механізм дії

 

«Хімія», як вже було сказано вище, використовується для різних цілей, в залежності від типу захворювання, а також ступеня розвитку раку. У завдання хіміотерапії може входити:

а) уповільнення процесу зростання пухлини, знищення ракових клітин, які можуть поширитися на сусідні органи (тканини);

б) зменшення розмірів злоякісного новоутворення для подальшого її видалення хірургічним шляхом;

в) повне знищення пухлини;

г) знищення ракових клітин, що залишилися після видалення пухлини.

Лікарські препарати, що застосовуються в хіміотерапії, поділяються на окремі групи: антибіотики, алкілуючі цитостатики, гормони/антигормони, антиметаболіти та ін. Фармакологічні препарати рослинного походження, ліки, що стимулюють протипухлинний імунітет, а також речовини, що регулюють вироблення певних гормонів, здатних гальмувати ріст пухлини, також входять в курс хіміотерапії.

Читайте також: Знайдено гриби, що захищають організм від раку

Як показує практика, застосування хіміопрепаратів якої-небудь однієї групи буває недостатнім для боротьби з онкозахворюванням. Тому в лікуванні застосовують відразу кілька протипухлинних засобів — спеціально підібрану комбінацію препаратів, тобто проводять поліхіміотерапію, результати якої бувають ефективнішими.

Складання схеми лікування і вибір лікарських препаратів залишається за лікарем-онкологом. При цьому якщо у хворого виявлені які-небудь супутні онкології захворювання або є обмеження за віком, курс хіміотерапії коригується. Відмовлятися від лікування в цьому випадку немає причин.

Як проводиться хіміотерапія

Ніякі сторонні рекомендації і тим більше самостійне проведення хіміотерапії неприпустимі. Хімія проводиться виключно лікарем-онкологом, що має достатній практичний досвід в області лікування онкозахворювань. Спосіб і місце лікування (амбулаторно, у стаціонарі) визначається в залежності від типу захворювання, особливостей його перебігу, методів хіміотерапії, застосовуваних препаратів, загального стану пацієнта.

Способи застосування хіміопрепаратів різні. Ліки можуть вводити хворому: в периферичну вену на руці; через катетер в центральну підключичну вену; в артерію, проникаючу в новоутворення; ін’єкційним способом внутрішньом’язово, підшкірно, прямо в пухлину. Деякі засоби застосовуються перорально або місцево.

Тривалість курсу залежить від типу онкозахворювання, цілей проведення хіміотерапії, що застосовуються в лікуванні препаратів, реакції організму хворого. Зазвичай тривалість курсу хімії складає 1-5 дні, після чого необхідна перерва (3-4 тижні), протягом якого організм відновлює сили.

Можливі такі ситуації, коли курс хіміотерапії необхідно перервати. Рішення про припинення прийому лікарських препаратів приймає лікуючий лікар. Самостійні кроки, а також пропуски сеансів лікування неприпустимі.

 
comments powered by HyperComments