Главная / Здоров'я / Холодний клімат робить людей більш схильними до розвитку раку

Холодний клімат робить людей більш схильними до розвитку раку

Життя в холодному кліматі може підвищити шанси постраждати від раку, стверджують вчені з Медичної школи Університету Кіпру. Згідно з отриманими даними, інуїти – ескімоський народ Канади – мають найвищий рівень розвитку раку. За ними слідують норвежці, в той час як холодна і туманна Великобританія має в 3 рази більш високий показник захворюваності на рак, ніж Індія, і в 2 рази більш високий показник захворюваності, ніж Таїланд.

За словами фахівців, люди, які живуть в холодних країнах, піддаються високому ризику розвитку раку через гени. Ці гени, які забезпечують виживання організму при низьких температурах, також пов’язані з раком молочної залози, раком кишечника і лейкемію. Отримані результати свідчать про те, що генетичні варіанти, які можуть бути корисними в екстремальних погодних умовах, також можуть провокувати рак.

Клітини, що підвищують виживаність організму при низьких температурах і на великій висоті, можливо, збільшують ймовірність виникнення злоякісних пухлин, кажуть дослідники. Екстремальний холод може призвести до смерті клітин, тому люди, які проживають на півночі, мають генетичні мутації, що дозволяють запобігти загибель клітин і пошкодженню ДНК. Такі висновки були зроблені в ході аналізу 240 робіт, що вивчають генетики раку. Експерти прийшли до висновку, що високий ризик розвитку раку може бути результатом еволюційної адаптації до певних умов навколишнього середовища.

Попередні дослідження показали, що похмура погода у північних районах може зробити чоловіків більш вразливими до раку передміхурової залози через відсутність вітаміну D, що виробляється в організмі під впливом сонячних променів.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments