Головна / Різні цікавинки / Хрещення дитини: як і що?

Хрещення дитини: як і що?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Після народження дитини всі скільки б то не було віруючі батьки замислюються над хрещенням малюка, і в зв’язку з цим відразу ж виникає маса питань: коли хрестити дитину, як проходить таїнство, як вибрати хресних батьків і чи хрестити дитину взагалі.

Треба сказати, що в глибоко релігійних сім’ях питання про те, чи потрібно хрестити дитину, навіть не піднімається — однозначно потрібно. Адже, з точки зору Православ’я, хрещення, яке є першим з семи таїнств, це духовне народження людини, і немає ніяких причин позбавляти цієї цінної можливості малюка.

07-12-14-foto-600x384-1

Головним аргументом противників хрещення дітей в ранньому віці є відсутність у дитини свободи вибору. На перший погляд, це вагомий аргумент, але якщо вдуматися, то ми день у день робимо вибір за дитину: коли вводити прикорм, коли відучеємо від грудей, які купувати іграшки, в якій дитячий сад віддавати і так далі. При цьому ми не мучимося докорами сумління і не замислюємося про свободу вибору малюка, так чому ж з хрещенням справа йде інакше?

Дитина, виховуючись у сім’ї, яка переймає цінності батьків і дотримується сімейні традиції і засади, сприймаючи їх як належне. Слідуючи цій логіці, дитина віруючих батьків разом з усім іншим переймає і християнські цінності. Так що питання про доцільність хрещення малюка в несвідомому віці — це, в першу чергу, питання глибини вашої віри.

Коли хрестити дитину?

Хоча традиційно дітей хрестять на 40-й день життя, зробити це можна і в будь який інший час, як раніше (особливо, якщо життя дитини знаходиться в небезпеці), так і пізніше.

Якщо ви надумали хрестити дитину до 40-го дня, майте на увазі, що мама малюка не зможе бути присутня на хрестинах, з іншого боку, затягувати теж не варто, адже під час таїнства, яке триває не менше 40 хвилин, дитина перебуває у хрещеного на руках, що може виявитися просто фізично важко.

Хрещені батьки

Для проведення таїнства хрещення малюкові знадобляться хресні батьки або, принаймні, один батько. Хлопчику потрібно буде підшукати хрещеного батька, а дівчинці — хрещену матір, наявність другого батька, звичайно, бажано, але зовсім не обов’язково.

Хрещеними можуть стати християнські друзі або родичі, за винятком безпосередньо батьків малюка. Хрещена мати і хрещений батько не повинні перебувати у шлюбі між собою. І є ще один нюанс: потрібно підгадати так, щоб у хресної в день проведення таїнства не було менструальної кровотечі.

Хрещені неспроста називаються батьками — погоджуючись брати участь у таїнстві хрещення, вони покладають на себе відповідальність за духовне виховання хрещеника і прилучення його до православ’я. На жаль, таких зразкових хресних батьків знайти дуже складно, але потрібно хоча б прагнути до ідеалу.

Виберіть на роль хрещеного ту людину, яка, принаймні, небайдужа до долі малюка і яка у важку хвилину протягне руку допомоги. Напевно, хресних все ж краще вибирати з родичів, адже із сьогоднішніми друзями завтра можна і посваритися. Чи треба говорити, що нині модна тенденція запрошувати як хресних ділових партнерів і начальників, які навряд чи коли-небудь ще побачать свого хрещеника, абсолютно неприйнятна, все-таки бізнес — бізнесом, а віра — вірою.

Що знадобиться для хрещення дитини?

Перш за все, вам потрібно вибрати церкву, в якій буде проводитися таїнство. Заздалегідь прийдіть до церкви і з’ясуйте усі подробиці: в якому приміщенні буде проводитися хрещення, чи буде таїнство колективним або індивідуальним, скільки грошей вам знадобиться, чи можна користатися фотоапаратом і відеокамерою, адже http://knfoto.ru/ мусить бути.

Хоча, з точки зору релігії, між колективним та індивідуальним хрещенням немає ніякої різниці, більшість батьків, звичайно, воліли б хрестити малюка окремо. По-перше, індивідуальні хрестини хороші тим, що на них не присутні сторонні люди, що, загалом-то, важливо для маленької дитини, яка може злякатися скупчення незнайомих людей, а, по-друге, саме таїнство триває не так довго, оскільки охрещуванний всього один, таким чином, вірогідність того, що малюк втомиться або зголодніє і почне вередувати значно менша. Чи можливе проведення індивідуального хрещення в обраній вами церкви, потрібно з’ясовувати безпосередньо в священника.

Що стосується ціни питання, то хрещення саме по собі, зрозуміло, безкоштовно, оплатити треба лише вартість свічок, використовуваних для таїнства, і вартість свідоцтва про хрещення. У свідоцтві про хрещення вказується ім’я охрещуванного, хресних батьків і церковнослужителя, який проводив таїнство.

Хрестильні приналежності

На саме таїнство вам знадобиться хрестинний комплект для малюка, що включає в себе сорочку, пелюшку (або рушник) і чепчик для дівчаток, а також освященний натільний хрестик на ланцюжку або мотузці.

І хрестинна сорочка, і пелюшка згодом не стираються і зберігаються до кінця життя, причому хрестильною пелюшкою можна накривати дитину, коли він хворіє.

За традицією витрати на придбання всіх цих речей лягають на плечі хресних батьків.

 
Loading...
comments powered by HyperComments