Главная / Людина / Як кімнатні рослини впливають на нашу працездатність

Як кімнатні рослини впливають на нашу працездатність

Не так давно у багатьох дослідницьких статтях стали з’являтися замітки про те, як впливають кімнатні рослини на нашу працездатність. І психологи провели експеримент, опитавши 1000 молодих фахівців.

be313d940efef4add31643127b49204f

Всіх «піддослідних» розділили на дві групи, одна з яких протягом деякого часу працювала в кабінеті з кімнатними рослинами, а інша — без рослин. Основна частина завдань для добровольців була на визначення уважності, швидкості запам’ятовування і відтворення уривків тексту. Під час першого етапу тестування рослин не було в жодному кабінеті. Люди читали вголос текст, а експериментатори перевіряли запам’ятовування останнього слова в кожному реченні.

Ці слова піддослідним необхідно було записувати в особливі блокноти. На початку другого етапу блокноти прибрали, а перша група піддослідних отримала кімнатні рослини в свої кабінети. Тепер потрібно було виявити в тексті помилки та їх виправити. Ну а третій етап був такий же, як і перший, але необхідно було запам’ятовувати передостаннє слово.

По закінченню трьох етапів психологам стало ясно, що перша група, у якої були зелені рослини в кімнатах, на третину перевершила результати третього етапу, ніж першого. А друга група, яка сиділа в кабінеті без рослин, впоралася на 39% гірше першої. Різницю вчені тлумачили так: під час знаходження поряд кімнатних рослин у людини підвищується працездатність через те, що знижується рівень стресу. Відбувається це тому, що мозок сприймає шматочки зелені навколо нас, як прогулянку по парку.

Таким чином, поставивши у свій кабінет рослина, ви поліпшите функції мозку і підвищите продуктивність.

 
comments powered by HyperComments