Головна / Здоров'я / Як правильно займатися розтяжкою

Як правильно займатися розтяжкою

 

Розтяжка повинна бути невід’ємною частиною будь-якого фізичного навантаження, починаючи від плавання і закінчуючи заняттям йогою. Вона допомагає тілу ефективніше працювати і підсилює кровопостачання в м’язах. Існують основні правила проведення занять, якими не варто нехтувати.

1. Вранці не треба схоплюватися з ліжка і відразу робити вправи на розтяжку. Для початку м’язи потрібно прогріти, для цього виконайте невелику легку розминку. Тільки після цього варто приступати до вправ на розтяжку.

2. Багато роблять помилку, намагаючись якомога швидше розтягнути м’язи. Варто пам’ятати, що вправи потрібно робити плавно і не поспішаючи, інакше є ризик отримати травму. М’язи повинні поступово насичуватися киснем, а цього можна досягти тільки шляхом повільних рухів.

3. Якщо при виконанні вправи на розтяжку виникли больові відчуття, варто зменшити навантаження. Ні в якому разі не виконувати вправи через силу. Тілу потрібен час щоб звикнути до навантажень, тому поступовість і помірність не завадить.

4. Під час розтяжки необхідно стежити за правильністю дихання. Його не можна затримувати, це зведе всі зусилля до нуля. Також дихання не повинно бути переривчастим і нерівномірним, оскільки можна завдати шкоди м’язам і отримати хворобливі відчуття після тренування. Вдихати потрібно через ніс, а видих виконувати через рот.

5. Відсутність постійних тренувань, може звести нанівець всі попередні зусилля, так як гнучкість швидко пропадає. В ідеалі вправи на розтяжку потрібно проводити щодня, по кілька разів на день, навіть при відсутності тренувань.

6. Починати розтяжку потрібно з тих м’язів, які найбільше задіяні на тренуванні. Припустимо, після розтяжки ви плануєте, заняття на біговій доріжці, тому перед цим варто приділити увагу розтяжці м’язів ніг. Не варто нехтувати і розтяжкою інших груп м’язів, особливо грудних. Це сприятливо позначиться на поставі і ході в цілому.

7. Новачкові слід займатися вправами на розтяжку під наглядом фахівця. Так як високий ризик зробити щось неправильно і отримати травму, після якої будь-які заняття будуть не в радість. Тільки тренер підкаже, на яку групу м’язів потрібно зробити наголос, як правильно дихати під час вправи і підстрахує вас у разі необхідності.

 
Loading...
comments powered by HyperComments