Главная / Здоров'я / Які вітаміни приймати восени: на що звернути увагу при виборі вітамінного комплексу?

Які вітаміни приймати восени: на що звернути увагу при виборі вітамінного комплексу?

«Які вітаміни краще приймати восени?». Щоб відповісти на це питання, давайте спочатку з’ясуємо, для чого саме нам потрібні вітаміни на початку сезону холодів.

Навіщо пити вітаміни восени?

Вітаміни не мають властивості накопичуватися в організмі. Згадайте такі поняття як «добова норма» або «добова доза» вітамінів. Вони говорять нам про те, що вітаміни повинні потрапляти в наш організм щодня. А особливо восени, коли зі звичного річного раціону йдуть натуральні вітаміни.

Осінній авітаміноз приносить з собою ослаблення імунітету. І саме тому ми відразу застуджуємося і підхоплюємо різні ГРВІ з настанням перших прохолодних днів.

Впоратися з авітамінозом допоможе правильно підібраний вітамінний комплекс. А ось про те, як правильно його підібрати, ми і поговоримо далі.

Вітамінні комплекси для дітей

Точної відповіді, які вітаміни краще для дітей, немає, та і бути не може. Все залежить від індивідуальних особливостей конкретної дитини. Вітаміни для дітей поділяються на однокомпонентні та полівітамінні комплекси.

Визначити, якого саме вітаміну не вистачає дитині досить складно, так як з віком змінюється добова доза вітамінів у дітей. Тому рекомендується вибирати полівітамінні комплекси, грунтуючись на вік дитини.

Якщо говорити конкретно про осінній період, то в більшості випадків прийом вітамінів передбачає зміцнення імунітету дитини. Для цього необхідний збалансований склад таких елементів, як залізо, йод, вітаміни А, О, С, Е, В, В6 і РР.

Для того щоб визначитися в умовах широкого вибору сучасного ринку, необхідно порадитися з лікарем. Так само потрібно врахувати, якими хворобами перехворіла дитина недавно, і до яких хвороб вона схильна в принципі.

Кращі вітамінні комплекси для жінок

Осінньо-зимовий період не даремно вважається найбільш проблемним для імунітету. Організму важко боротися з агресивним навколишнім середовищем, і тому ми часто хворіємо, хандрим, відчуваємо слабкість і загальний занепад сил. Однією з причин такого стану є нестача сонячного світла, під впливом якого синтезується вітамін D3. Адже останні дослідження вчених довели прямий зв’язок даного вітаміну з ослабленням імунної системи.

І вітчизняна настоянка ехінацеї, і імпортний іммунал мають однаково слабку дію. Для профілактики застуди(грипу, ГРВІ) потрібні сонце, повітря і вода, уникати спілкування з хворими, частіше мити руки.

У більшості випадків лікарі єдині в думці, що для зміцнення імунітету більш ефективний прийом комплексу вітамінів, а не якогось одного елемента окремо. Але також фахівці здебільшого згодні, що ціна вітамінних комплексів для підвищення імунітету в першу чергу складається з рекламних витрат і розкрученості бренду, а вже потім з якості технологічних процесів при виробництві. Тому, дешевший за вартістю комплекс не обов’язково буде гіршої якості.

Читайте також: 

Існує думка, що найбільш безпечними є такі комплекси вітамінів, прийом яких здійснюється в кілька прийомів на день (наприклад, таблетки одного кольору вранці, іншого в обід і ввечері третього). Таким чином вітаміни і мікроелементи краще засвоюються організмом.

Для того, щоб вибрати вітаміни з метою профілактики осінніх застуд, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем на предмет алергії на ті чи інші мікроелементи, що входять до складу комплексу. Саме цей фактор може стати вирішальним при покупці.

Який вітамінний комплекс вибрати чоловікам?

Ринок сучасних вітамінів для чоловіків насичений різноманітними добавками і мінеральними комплексами, і вибір кращого комплексу вітамінів представляється майже нерозв’язним завданням.

Вчені з’ясували, що найбільш корисні вітаміни для чоловіків, це:

— аскорбінова кислота (вітамін С), що зміцнює кровоносні судини та імунітет;

— вітамін А, який нормалізує функцію яєчок;

— вітамін Е, що відповідає за статеву сферу;

— вітаміни групи В, підтримують енергійність, витривалість, сприяють зростанню м’язів;

— ряд мікроелементів, зокрема селен, завдання якого попереджати онкологію, магній, сприяє роботі серця, цинк, який бере участь у синтезі чоловічого статевого гормону тестостерону і хром для вироблення інсуліну і поліпшення метаболізму. Відштовхуючись від цієї інформації, і слід вибирати вітамінний комплекс. Звичайно, з урахуванням поправок на вік і на осінній авітаміноз.

Бережіть себе і будьте здорові!

Натхнення: www.likar.info

 

 
comments powered by HyperComments