Главная / Всесвіт / Японія виведе на орбіту пристрій для знищення космічного сміття

Японія виведе на орбіту пристрій для знищення космічного сміття

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) готується вивести на орбіту пристрій для знищення сміття в навколоземному просторі.

22ecd35e8cd447ae9cc561563adce516

9 грудня о 16:26 за київським часом з космодрому на південному острові Танегасіма буде здійснено запуск ракети-носія H-IIB з вантажним космічним кораблем HTV-6, який доставить на Міжнародну космічну станцію кілька тонн різних вантажів.

В рамках цього старту JAXA планує не тільки відвідати МКС, але і здійснити запуск космічного шнурка: на зворотному шляху японська вантажівка відправить у космос нову тестову технологію для знищення орбітального сміття.

700-метровий «шнурок» – складний пристрій, який буде створювати електромагнітне поле, здатне гальмувати в польоті сміття, виводити його в щільні шари атмосфери Землі, де всілякі відходи з орбіти, зокрема старі супутники, їх уламки і фрагменти, повинні безслідно згоріти.

Японці відзначають, що нинішній політ – випробувальний. У разі якщо «шнурок» добре себе зарекомендує, JAXA почне використовувати такі пристрої для очищення орбіти на висоті від 800 до 1400 км, де особливо багато сміття.

 
comments powered by HyperComments