Головна / Технології / Елон Маск боїться, що Google випадково знищить людство роботами

Елон Маск боїться, що Google випадково знищить людство роботами

 

Елон Маск і Ларрі Пейдж — дуже великі друзі. При цьому відносини у них не тільки дружні, але і по-хорошому конкурентні. Обидва вони прагнуть змінити світ. Але тільки кожен бачить це по-своєму. Наприклад, Маск прагне до підкорення космосу, заселення Марса і побоюється розвитку штучного інтелекту. У Пейджа інша думка.

17-05-15-foto-600x342-1

Кілька днів тому у продажу з’явилася авторизована біографія про засновника Tesla і SpaceX. Там він розповів багато цікавого про свої відносини з Пейджем. І справа не тільки в тому, що він періодично ночує у нього вдома. Справа в тому, що його друг може випадково знищити людство.

«Мене це турбує», — сказав Маск, обговорюючи експерименти Google з роботами і ШІ (штучним інтелектом). Дійсно, це дуже небезпечне поєднання технологій.

Звичайно, ніхто не буде спеціально знищувати людство, але Маск боїться, що подібне може статися випадково.

За останні роки Google придбала більше десятка роботехнічних компаній з невідомою метою, в тому числі відому компанію Boston Dynamics. Ця фірма відома своїми концептуальними розробками для армії США. Наприклад, одна з моделей — робот WildCat, автономний механізм, що нагадує чотириногу тварину, імовірно придатний для доставки вантажів на полі бою.

Серед інших розробок Boston Dynamics — роботи BigDog і Cheetah (на фото).

Роботехнічний підрозділ Google очолив Енді Рубін, який перед цим керував розвитком операційної системи від нікому не відомої компанії Android. Йому вдалося підняти проект з нуля і добитися значного успіху. Рубін керував роботехнічним відділом до жовтня 2014 року, коли покинув Google.

Щодо штучного інтелекту Маск і Пейдж публічно висловлювали свої точки зору і фактично вступили у заочну дискусію, хоча і не називаючи один одного на ім’я.

«У нас є безліч доказів, що можлива поява наділених свідомістю істот — всі ми є доказами цього, — говорив Ларрі Пейдж в торішньому інтерв’ю. — Отже, можна припустити, що коли-небудь ми зможемо створити машини, здатні міркувати, думати і функціонувати краще, ніж ми».

Майбутнє покаже, хто був правий. А зараз троє друзів (з Сергієм Бріном) частенько збираються разом і обговорюють різні божевільні ідеї. Хто знає, може бути, саме це тріо очолить світовий уряд майбутнього?

Читайте також: 

До речі, хлопці частенько допомагають один одному грошима. Так, Сергій і Ларрі особисто фінансували Tesla до того, як компанія вийшла на біржу.

Вони обговорюють тисячі ідей. Одна з таких ідей, розповідає один з друзів, який був присутній на мозковому штурмі, полягала в «побудові пасажирського літака, який постійно курсує навколо Землі без посадки, а ти чіпляєшся до нього і добираєшся до потрібного місця дійсно швидко».

Натхнення: www.nanonewsnet.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments