Главная / Технології / Елон Маск боїться, що Google випадково знищить людство роботами

Елон Маск боїться, що Google випадково знищить людство роботами

 
 

Елон Маск і Ларрі Пейдж — дуже великі друзі. При цьому відносини у них не тільки дружні, але і по-хорошому конкурентні. Обидва вони прагнуть змінити світ. Але тільки кожен бачить це по-своєму. Наприклад, Маск прагне до підкорення космосу, заселення Марса і побоюється розвитку штучного інтелекту. У Пейджа інша думка.

17-05-15-foto-600x342-1

Кілька днів тому у продажу з’явилася авторизована біографія про засновника Tesla і SpaceX. Там він розповів багато цікавого про свої відносини з Пейджем. І справа не тільки в тому, що він періодично ночує у нього вдома. Справа в тому, що його друг може випадково знищити людство.

«Мене це турбує», — сказав Маск, обговорюючи експерименти Google з роботами і ШІ (штучним інтелектом). Дійсно, це дуже небезпечне поєднання технологій.

Звичайно, ніхто не буде спеціально знищувати людство, але Маск боїться, що подібне може статися випадково.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
За останні роки Google придбала більше десятка роботехнічних компаній з невідомою метою, в тому числі відому компанію Boston Dynamics. Ця фірма відома своїми концептуальними розробками для армії США. Наприклад, одна з моделей — робот WildCat, автономний механізм, що нагадує чотириногу тварину, імовірно придатний для доставки вантажів на полі бою.

Серед інших розробок Boston Dynamics — роботи BigDog і Cheetah (на фото).

Роботехнічний підрозділ Google очолив Енді Рубін, який перед цим керував розвитком операційної системи від нікому не відомої компанії Android. Йому вдалося підняти проект з нуля і добитися значного успіху. Рубін керував роботехнічним відділом до жовтня 2014 року, коли покинув Google.

Щодо штучного інтелекту Маск і Пейдж публічно висловлювали свої точки зору і фактично вступили у заочну дискусію, хоча і не називаючи один одного на ім’я.

«У нас є безліч доказів, що можлива поява наділених свідомістю істот — всі ми є доказами цього, — говорив Ларрі Пейдж в торішньому інтерв’ю. — Отже, можна припустити, що коли-небудь ми зможемо створити машини, здатні міркувати, думати і функціонувати краще, ніж ми».

Майбутнє покаже, хто був правий. А зараз троє друзів (з Сергієм Бріном) частенько збираються разом і обговорюють різні божевільні ідеї. Хто знає, може бути, саме це тріо очолить світовий уряд майбутнього?

Читайте також: 

До речі, хлопці частенько допомагають один одному грошима. Так, Сергій і Ларрі особисто фінансували Tesla до того, як компанія вийшла на біржу.

Вони обговорюють тисячі ідей. Одна з таких ідей, розповідає один з друзів, який був присутній на мозковому штурмі, полягала в «побудові пасажирського літака, який постійно курсує навколо Землі без посадки, а ти чіпляєшся до нього і добираєшся до потрібного місця дійсно швидко».

Натхнення: www.nanonewsnet.ru

 
comments powered by HyperComments