Главная / Технології / Ілюзійне покриття — камуфляж нового покоління

Ілюзійне покриття — камуфляж нового покоління

Над створенням «плаща-невидимки» зараз працюють фахівці багатьох компаній. Суть його роботи — приховати людини або об’єкт від спостереження в різних діапазонах довжин хвиль. Останнім часом з’явилося відгалуження в області камуфляжних систем — «ілюзійні покриття», які не приховують об’єкт, але змушують його приймати інший вигляд, вводячи спостерігача в оману.

28-12-14-foto-600x407-2

Шукати нові варіанти, крім «плащів-невидимок», винахідників змусила об’єктивна необхідність. Технологія роботи подібних «невидимок» така: світло або хвилі інших діапазонів наштовхуються на захищений покриттям об’єкт, огинають його і поширюються далі, ніби нічого на їхньому шляху і не зустрілося. Цей камуфляж приховує об’єкт від оточуючих, але при цьому створює перешкоди для роботи всієї електроніки, включаючи датчики і антени. Пристрої прийому-передачі інформації, які знаходяться в прихованою області, можуть функціонувати некоректно.

У Пенсільванському університеті збираються вирішити цю проблему, створивши Ілюзійне покриття. Легкий і гнучкий матеріал складається з листів, зроблених зі скляних і тефлонових волокон, з просочуванням з полімерного складу. Зовнішню частину цього матеріалу покривають смужки міді. Вони є антенними матрицями, які здатні розсіювати особливим чином електромагнітні коливання. Глибина смуг — 35 мікрон, ширина — від 300 до 500.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Об’єкт, який збираються замаскувати, оточують розділовим шаром — проміжком повітря або поліуретановою піною. Зверху наносять ілюзійне покриття. Після цього, наприклад, мідний штир антени виглядає, як шматок кремнію. Отриманий ефект залежить від форм та розміру мідних смуг.

28-12-14-foto-600x394-1

За допомогою такого камуфляжу можна маскувати антени різної комунікаційної техніки та іншу військову електроніку. При цьому прихований об’єкт не втрачає зв’язку із зовнішнім світом, комунікації не порушуються.

Читайте також: Учені з Сінгапуру винайшли плащ-невидимку

Для цієї технології знайдеться застосування і в мирних галузях. Наприклад, в антенних матрицях радіотелескопів. Покриття здатне ізолювати кожну антену від випромінювань, вироблених іншими антенами.

Покриття поки діє лише в радіохвильовому діапазоні. Автори працюють над метаматеріалом, який буде функціональний в діапазоні інфрачервоного світла, а згодом — і видимого.

Натхнення: innoros.ru

 
comments powered by HyperComments