Главная / Інтернет / Інтернет допомагає мозку економити енергію

Інтернет допомагає мозку економити енергію

 
 

Нещодавно у виданні Computers in Human Behavior були опубліковані результати експерименту, які доводить, що перебування в Мережі негативно впливає на когнітивні здібності людини.

В ході експерименту близько 200 добровольців у віці від 18 до 65 років обох статей повинні були більше 23 годин в тиждень проводити в Мережі. Після цього їх піддали ряду тестів.

З’ясувалося, що чим більше часу людина проводить в інтернеті, тим частіше у неї фіксувалися когнітивні порушення. Так, випробуваним було важко зосереджуватися на чомусь, виникали проблеми із запам’ятовуванням інформації, вони ставали неуважними, починали погано орієнтуватися в просторі…

11-09-15-foto-600x386-1

На думку авторів дослідження, це, звичайно, не привід відмовлятися від інтернету зовсім. Адже причиною, скажімо, забудькуватості можуть бути і вікові зміни. Бити тривогу, якщо проблеми виникають постійно. В такому випадку краще пройти обстеження у фахівців.

Перебування в Мережі однозначно краще обмежити, а для відновлення когнітивних функцій автори дослідження радять вживати більше молочних продуктів. Ті, хто їх їсть, розуміють краще, ніж ті, хто їх не любить — до такого висновку прийшли в 2011 році вчені з університетів Південної Австралії (Австралія) і Мена (США).

Любителі молочного демонстрували більш високі результати в тестах на зорово-просторові здібності, словесну та робочу пам’ять, здатність до осмислення, а також виконавчі функції.

Ефект доступності

Але чому ж інтернет впливає на мозок так згубно? На думку більшості експертів, вся справа в режимі багатозадачності. Мережа влаштована так, що думка весь час перескакує з одного на інше…

До того ж, ми вбираємо звідти колосальні потоки інформації, яка засвоюється нами лише частково і в урізаному вигляді.

З появою інтернету у нас відпала необхідність вивчати довідники і енциклопедії, оскільки завжди можна відкрити електронну сторінку з даними на будь-яку тему. Немає сенсу і щось запам’ятовувати, адже Мережа завжди під рукою…

Читайте також: 

Кілька років тому американський психолог Бетсі Сперроу провела дослідження серед студентів Гарварду. Перед ста випробуваними поставили завдання: запам’ятати 40 різних фраз, які вони бачили на екрані комп’ютера. Хоча всі фрази були нескладними за структурою і змістом, завдання викликало у студентів значні труднощі при запам’ятовуванні.

Результати дослідження з’явилися в 2011 році в журналі Science. Бетсі Сперроу прийшла до висновку, що люди набагато гірше запам’ятовують інформацію, якщо знають, що вона постійно доступна для них. Так, студенти-добровольці куди краще запам’ятовували, де зберігаються відомості, ніж їх зміст…

Інтернет як спосіб економії

Разом з тим, на думку професора монреальського Інституту неврології Алана Дегера (Канада), яка спеціалізується на вплив інтернету на людський мозок, ми можемо використовувати різні способи при запам’ятовуванні і переробки даних. Але це зовсім не веде до деградації нашого мозку. «Все це — спосіб економити енергію», — говорить Дегер про пошук інформації в Мережі.

Нинішнє молоде покоління фактично виросло разом з інтернетом. Саме там, а зовсім не з книг, як старші покоління, сьогоднішні молоді люди черпають більшість знань про світ. Добре це чи погано?

Все залежить від характеру інформації і від того, як людина нею користується. Адже один, наприклад, читає тільки популярні статті, а інший — суто наукові… Одного цікавить музика, іншого — фізика, третього — філософія, четвертого — фантастика… Когось влаштовують поверхневі відомості, а хто-то любить «влізти» в тему глибше і вивчити її досконально…

Якщо ви не читаєте нічого, крім популярних новин, то ви можете володіти великою кількістю інформації, але якщо вас попросять розповісти про щось детальніше, ви навряд чи зможете це зробити.

А от якщо ви прочитали на якусь тему багато текстів, в тому числі і серйозних, то ви, швидше за все, зможете говорити про це вже зі знанням справи. Пошук інформації в Мережі дійсно економить масу часу, і ви можете за одиницю часу вивчити набагато більше джерел, ніж вам вдалося б це зробити офлайн…

Інтелектуальна робота з мережевими джерелами також вимагає мізків: адже ви повинні не просто знайти щось в інтернеті, але ще й структурувати інформацію, запам’ятати її, зробити висновки… Словом, все залежить від конкретного підходу, а зовсім не від кількості часу, проведеного в Мережі.

Натхнення: www.medpulse.ru

 
comments powered by HyperComments