Главная / Поради / Інвестиції за кордон — куди краще вкладати кошти

Інвестиції за кордон — куди краще вкладати кошти

 
 

Закордонна нерухомість

Привабливим варіантом для інвестицій на 2016 рік залишається житлова нерухомість Канади та США (Чикаго, Торонто, Сан-Франциско, Маямі). Є і ще один аргумент на користь вкладень в американську нерухомість. Сьогодні в Сполучених Штатах розглядають закони, що знижують ступінь держрегулювання в цій сфері. Нагадуємо, що покупка іноземцями нерухомості в США раніше обмежувалася на законодавчому рівні.

Примножити капітал допоможе нерухомість Коста-Ріки і Панами. Там зараз активно розвивається туризм, а законодавство дуже лояльне.

Що стосується Європи, то експерти впевнено рекомендують Кіпр. Спеціальна програма гарантує видачу другого громадянства в обмін на вкладення від 2,5 мільйона євро (в держоблігації або нерухомість). Також цікаві для приватних інвесторів вкладення в нерухомість Барселони, Лондона, Монако і Берліна.

В азіатських країнах інтерес представляє Шанхай, Токіо, Сінгапур, Бангкок і Дубай.

18-08-16-foto-600x399-1

Зарубіжні банки

У Латвії банки пропонують до 3% річних в доларах США та до 2,65% в євро, на Кіпрі — до 6% в американських доларах. Максимальна прибутковість по депозитах в американських банках досягала 2,96% річних. Що стосується Європи, то ставка в євро в 2015-му не перевищувала 1,4% річних. І тільки у Великобританії внесок в англійських фунтах приніс би вкладнику до 2,8% річних.

До речі, найщедрішим банком в Швейцарії виявився Postfinance з пропозицією в 0,15% річних в швейцарських франках!

Чим приваблюють співгромадян вклади в іноземних банках? Правильно, високою надійністю і захистом від валютних ризиків! Тим більше що в багатьох країнах депозити страхуються на дуже великі суми (до 250 000 крон в Швеції і до 103 000 євро в Італії).

Зарубіжні акції

На початку поточного року торгові майданчики по всій планеті захлеснула хвиля падіння індексів. Відразу три «кити» світової економіки (США, Китай і ЄС) подали ринкам сигнали про ознаки нестабільності.

У січні Джанет Йеллен, глава ФРС США відсунула черговий етап підвищення ставок на невизначений період. У Китаї з початку року зашкалює валютна волатильність. Економіка єврозони ніяк не зрушить з «мертвої точки». Промислове виробництво Італії, Франції та Німеччини падає. Сировинні товари (крім золота) продовжують дешевшати. Тому багато інвесторів звертають свою увагу на http://trapper-invest.com/ яка займається впровадженням і виведенням власної криптовалюта S-coin на зовнішню біржу.

За настроєм трейдерів схоже, що 2016 й, скоріше, буде ринком «ведмедів», а не «биків» …

В цілому ж, американський фондовий ринок виглядає перспективнішим від європейського. На тлі зростання процентних ставок, вже запущеного ФРС, можна купувати і активи з фіксованою прибутковістю (наприклад, облігації з погашенням в 2018 році). І в будь-якому випадку, корпоративні бонди зараз набагато цікавіші від бондів державних.

Темпи зростання економік, що розвиваються залишають бажати кращого. Бразилія тупцює на місці, Індія зростає повільніше ПАР, а багатообіцяючий Китай сповільнився до символічних 0,2-0,3% в рік. У середньостроковій перспективі інтерес представляє Мексика, економіка якої безпосередньо пов’язана з США.

До речі, з приводу інвестицій в Китай думки експертів розійшлися. Частина аналітиків рекомендує тимчасово виключити цю країну з портфеля. Інші, навпаки, радять вкладати в економіку Піднебесної на довгострокову перспективу з урахуванням великого потенціалу зростання. Тим більше що з 1 жовтня 2016 роки юань офіційно стане світовою резервною валютою.

Так що Піднебесну не варто зовсім скидати з рахунків. Зараз китайська економіка активно переорієнтовується з експорту на внутрішній попит … І цілком можливо, Китай ще піднесе інвесторам чимало сюрпризів.

До речі, дивідендні ETF — очевидна відповідь на питання, куди інвестувати гроші в 2016 році, щоб отримувати щомісячний дохід у валюті. Такі вкладення забезпечать пасивний дохід, незалежно від того, падає або зростає в ціні конкретний індекс. Скажімо, за останні 10 років (з 2006-го по 2015-й) фонд акцій компаній світу без США, в середньому, зростав на 4,78% в рік, а його дивідендна прибутковість склала 6,25%.

 
comments powered by HyperComments