Главная / Земля / Жителів Північно-Заходу США закликали запасатися водою і їжею на випадок природної катастрофи

Жителів Північно-Заходу США закликали запасатися водою і їжею на випадок природної катастрофи

Влада США активізувала підготовчі заходи до можливого природному катаклізму в районі зони субдукції Каскадія. Останні масштабні навчання виявили неготовність служб та населення Тихоокеанського Північно-Заходу США до великого землетрусу і цунамі.

050b17a00258be629b4b47b708b9836f
Вашингтон опублікував доповідь, в якій за результатами навчань зроблений однозначний висновок — у разі природної катастрофи даний район країни спіткає гуманітарна катастрофа і він виявиться відрізаний від сторонньої допомоги мінімум на 10 діб.


Зона субдукції Каскадія (Cascadia fault) — це розлом, який пролягає на Західному узбережжі США і Канади від острова Ванкувер до Північної Каліфорнії. Він простягнувся на 900 кілометрів від каліфорнійського мису Мендоціно до канадського Ванкуверу. У цьому місці тектонічні плити накладаються одна на іншу. Стик цих плит і є зоною субдукції (червона лінія на малюнку).

Уряд США визнав свою нездатність надати екстрену допомогу в цьому районі країни в разі катастрофи та офіційно рекомендував жителям мати запаси води та продуктів, щоб виживати самостійно протягом 14 днів після стихійного лиха.

Варто зазначити, що сценарій навчань проведених в штаті, передбачав землетрус магнітудою 9.0 і велику хвилю цунамі, які призведуть до загибелі 14000 чоловік, поранення до 30000 чоловік у штатах Вашингтон і Орегон, а також знищення 7000 мостів і 16000 миль автомобільних доріг.

Навчання виявили недоліки в підготовці до катастрофи, не вистачає вертольотів для забезпечення продуктами харчування постраждалих районів, а ресурсів Червоного хреста недостатньо для надання допомоги 3 мільйонам людей, що проживають в цьому районі.

Відділ з надзвичайних ситуацій штату Вашингтон попросив у уряду США — 750 000 доларів в рік на громадсько-просвітницьку кампанію і закликає громадян до підготовки комплектів виживання на термін до 14 днів, а мешканцям на Олімпійському півострові, рекомендується робити запаси на термін до 1 місяця, так як вони довше за інших будуть відрізані від зовнішнього світу.

 

 
comments powered by HyperComments