Главная / Земля / Камчатські вулкани прискорюють глобальне потепління

Камчатські вулкани прискорюють глобальне потепління

Британські кліматологи вивчили зразки домішок в льодах Гренландії і виявили, що в них багато домішок попелу і частинок пилу з усіх кінців Землі. Як виявилося, повітряні течії відносять попіл з Камчатки прямо на льоди Гренландії, що прискорює їх танення.

29-09-15-foto-600x435-1

Зростання загальносвітової температури може посилити перенесення часток пилу і попелу з Камчатки на інші світові регіони, що прискорить їх танення, а значить і сам процес глобального потепління.

Вчений Джеймс Бендл з університету Бірмінгема у Великобританії заявив, що його команді вдалося відновити історію зміни клімату за останні 450 років. Як виявилося, між Камчаткою і Гренландією, незважаючи на величезну відстань, є пряме повітряне сполучення, яке переносить темний вулканічний попіл на льодовики. Домішки в гренландських льодовиках, які приносило в Гренландію в різні роки, можуть розповісти, яким чином змінювався світовий клімат і звідки вітер приносив частинки пилу.

Читайте також: 

Як виявилося, глобальне потепління посилює вітри, які переносять попіл. Вони пролітають тисячі кілометрів, перш ніж осісти, і потепління принесе ще більше часток, ніж у минулі роки. Непрозорі темні частинки нагріваються швидше, ніж білий лід і таким чином вони прискорюють його танення.

Вчені вивчили знайдені частинки і сліди рослинності в льодах і прийшли до висновку, що в теплі року кількість пилу збільшувалася. Це означає, що збільшиться швидкість транспортування слідів виверження камчатських вулканів, а льоди почнуть танути ще швидше з кожним роком.

 

 
comments powered by HyperComments