Главная / Здоров'я / Кавоварки та кавомашини можуть бути небезпечні для здоров’я людей

Кавоварки та кавомашини можуть бути небезпечні для здоров’я людей

Модні ґаджети для приготування кави, настільки популярні сьогодні, можуть бути небезпечні для здоров’я, попереджають учені з Великобританії і Франції. За словами експертів, пар, який виділяється кавоварками та кава-машинами, в поєднанні зі сучасними ізольованими будинками може піддавати людей впливу небезпечних грибкових токсинів.

Фахівці пояснюють, що регулярне приготування кави в спеціальних пристроях призводить до утворення грибка, який росте на стінах будинків, залишаючись непомітним. Токсичні частинки цього грибка можуть потрапляти в навколишнє повітря, яким ми дихаємо, приводячи до розвитку різних захворювань. Ці токсини можуть грати роль у виникненні так званого синдрому хворої будівлі, пов’язаного з тим, що люди, які живуть або працюють у приміщенні протягом багатьох годин, страждають від таких симптомів, як напади астми, кашель, свербіж шкіри і головні болі.

У ході нового дослідження вчені оцінили ризик для здоров’я токсичних часток грибка, зростаючого на шпалерах житлових приміщень. Згідно з отриманими даними, кавоварки та кавомашини можуть створити сприятливі умови для росту і розмноження грибка, виділяючи пар і підвищуючи вологість, що, в свою чергу, сприяє поширенню грибкових токсинів.

 
comments powered by HyperComments