Главная / Земля / Кількість блискавок на Землі збільшується

Кількість блискавок на Землі збільшується

Вивчаючи утворення і рух хмар, вчені з Каліфорнійського університету створили, як вони стверджують, найбільш точну модель штормової хвилі, що дозволяє пророкувати удари блискавок.

27-09-15-foto-600x400-1 (3)

Цю модель вчені використовували для того, щоб розрахувати, наскільки зросте кількість блискавок, якщо потепління продовжиться. Щоб під час бурі виник раптовий електричний розряд, відомий як блискавка, необхідні вода, лід і висхідний (конвективний) потік повітря, досить швидкий для того, щоб вода і лід залишалися в підвішеному стані.

Вчені розрахували свою модель, висловивши ці фактори у вигляді рівняння, яке допомагає обчислювати частоту розрядів: кількість опадів помножене на наявне значення потенційної енергії конвективного повітряного потоку, тобто на показник швидкості росту грозової хмари.

Теоретичні розрахунки, зроблені на основі таких даних за 2011 рік, збіглися з реальним числом ударів блискавок майже на 80%.

Загальноприйнята модель володіє менш ніж 40% точністю. Чим тепліше повітря, тим більше воно насичене водяною парою, і, значить, тим імовірніша буря. З кожним градусом Цельсія, на який нагрівається планета, число ударів блискавок зростає на 12%. Якщо викиди вуглекислого газу продовжаться в тих же обсягах, що зараз, то до 2100 року блискавки блиснуть в 1,5 рази частіше.

 
comments powered by HyperComments