Главная / Технології / Китай випробував нового підводного робота (відео)

Китай випробував нового підводного робота (відео)

Китай провів успішні випробування нового національного автономного незаселеного підводного апарата (АНПА) «Хайі-7000» (Haiyi-7000) — підводного робота, здатного досягати глибини 5751 метра.

33632ff9ad1a84e7bfa940bbe33000d7

Випробування були проведені в районі Маріанського жолоба під час експедиції плавучої бази «Таньсо-1» (Tansuo-1), що проходила з кінця червня до середини серпня. Як зазначає газета, нова розробка китайських вчених може зацікавити Народно-визвольну армію КНР (НВАК).

«Ми могли зануритися глибше, але не стали цього робити, щоб не досягати межі апарату так швидко», — повідомив газеті провідний науковий співробітник проекту професор Юй Цзяньчэн.

За його словами, військові можуть використовувати дані з «Хайі-7000», створюючи точну карту океану, що допоможе уникати субмаринам небезпечних районів.

АНПА представляє з себе підводного робота у формі торпеди або маленького підводного човна, метою якого є збір інформації про підводний рельєф, про солоність води та інших даних. Зараз рекордсменом по глибині занурення серед пристроїв подібного типу є американський підводний робот Seaglider, який раніше досяг глибини шести кілометрів.

 

 
comments powered by HyperComments