Главная / Земля / Китайці вперше здобули «палаючий лід» з дна моря

Китайці вперше здобули «палаючий лід» з дна моря

Китайські нафтовики вперше в історії видобули з океанічного дна в Південно-Китайському морі «палаючий лід» — з’єднання води та природного газу, що перетворилося в кристалічну речовину під високим тиском і низьких температур. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю з посиланням на міністерство земельних і природних ресурсів КНР.


«Той факт, що ми зуміли успішно здійснити видобуток цієї корисної копалини, свідчить про те, що в плані теоретичної бази і відповідних технологій Китай в даному напрямку досяг безпрецедентних успіхів. Це означає, що наша країна зайняла передові позиції з видобутку «пального льоду», — заявив заступник Управління геологічних досліджень міністерства Чі Цзіньфа. — Це буде такою ж великою подією, як сланцева революція в США. У підсумку методи використання енергії в майбутньому зазнають трансформацію».

Зразки були підняті з глибини понад 1,2 км. 200-метрова підводна свердловина перебувала в 285 км на південний схід від Гонконгу.

За словами заступника головного інженера Управління геологічних досліджень КНР Е Цзяньлана, до теперішнього моменту видобуто 120 куб. м цього енергоносія, вміст метану в якому становить 99,5%. «Ми працюємо вже 8 днів, і щодня дістаємо з дна не менше 10 тис. куб. м «пального льоду», іноді за добу нам вдається добути до 35 тис. куб. м. Тим самим ми досягли спочатку поставленого завдання», — розповів він журналістам.

Як зазначили учасники проекту, один куб. м такої речовини еквівалентний 160 куб. м природного газу в пароподібному стані: на 100 літрах газу автомобіль може проїхати 300 км, а на 100 літрах «пального льоду» — 50 тис. км.

Зараз аналогічними проектами займаються і інші країни світу, зокрема Канада і Японія, проте жодна з них не змогла успішно реалізувати поставлене завдання — добути з-під морського дна «палаючий лід» технічно непросто.

 
comments powered by HyperComments