Главная / Здоров'я / Китайські БАДи дають більше ракових мутацій, ніж сигарети

Китайські БАДи дають більше ракових мутацій, ніж сигарети

 
 

Рак і величезна кількість генетичних мутацій викликає рослинний екстракт, що входить до складу популярного китайського зілля проти артриту, запалень та подагри, повідомляє AFP. Вчені виявили генетичні сліди арістолохієвої кислоти — похідного речовини з кірказону кучерявого — в пухлинах 19 осіб з Тайваню з раком верхніх сечових шляхів.

У принципі, було давно відомо про канцерогенні властивості кислоти. Але лише зараз вчені змогли довести, що вона провокує більше генетичних мутацій, ніж куріння або ультрафіолет. Препарати з кислотою заборонили в ЄС та Північній Америці ще в 2001 році, а в Азії — в 2003. Але в окремих регіонах небезпечні БАДи продовжують реалізовувати.

Отже, в досліджених пухлинах було близько 150 мутацій. Для порівняння: в пухлинах легенів, чия поява викликано курінням, зазначалося 8 мутацій, а в меланомах (пухлинах шкіри), спровокованих УФ-випромінюванням, — 111 мутацій.

Коментує Кеннет Кінзлер, професор онкології в Центрі генетики і терапії раку при Кіммельском раковому центрі Джонса Хопкінса: «Сучасні технології дозволяють нам встановити характерні риси мутацій, їх відбиток, так би мовити. Даним чином ми можемо зрозуміти, який токсин конкретно викликає певний рак».

Натхнення: meddaily.ru

 
comments powered by HyperComments