Главная / Відео / Китайці навчилися «друкувати» нирки на 3D принтері

Китайці навчилися «друкувати» нирки на 3D принтері

 
 

Два роки тому професор Ентоні Атала повідомив про те, що людські органи можна « друкувати» на особливого роду 3D принтерах. Звичайно, носи і вуха — не найскладніші органи в організмі людини, та й прожити без вуха / слуху можна, а от без нирок жити не можна. І ось, команда китайських фахівців показала, що тепер є можливість створювати живі людські нирки.

Раніше той же Ентоні Атала показував, як можна « друкувати » нирки, але вони не були живими, тобто , не функціонували. А китайські фахівці впритул підібралися до можливості створювати функціональні людські органи. Звичайно ж, існують проблеми. Головна проблема — штучні нирки можуть працювати не більше чотирьох місяців, а це, само собою, велика проблема.

Але, як кажуть, і «Москва не відразу будувалася », а вже створення людських органів — далеко не самий простий процес. Цілком може бути, що після роботи над своїм проектом китайці (або хтось ще ) таки зможуть створювати нирки та інші органи, які не менш функціональні і життєздатний, ніж ті органи, які створює природа . У кожному разі, початок справі покладено, так що роботи тривають.

Нижче показано процес створення нирки + є пояснення цього процесу , англійською мовою .

[youtube]Tpy9NShieZg[/youtube]

 
comments powered by HyperComments