Главная / Всесвіт / Китайці першими вступлять в контакт з інопланетянами

Китайці першими вступлять в контакт з інопланетянами

Китай стверджує, що першим вступить в контакт з представниками інопланетного життя завдяки найбільшому в світі радіотелескопу, здатного вловлювати сигнали навіть з найвіддаленіших куточків космосу.


Новоявлена і окрилена своїми останніми успіхами космічна наддержава пообіцяла, що стане першою, хто встановить зв’язок з позаземними цивілізаціями, для чого направляє в космічні дослідження багатомільярдні фінансові вливання і побудувала найбільшу в світі радіочашу для виявлення сигналів, що виходять від інших галактик.

500-метровий сферичний радіотелескоп FAST має майже вдвічі більший діаметр, ніж американська обсерваторія Аресібо в Пуерто-Ріко, що робить її найбільшою в світі, якщо не у всьому Всесвіті. Лю Цзисін, один з провідних дослідників Китаю з пошуку інопланетного життя, описав радіотелескоп як щось «з області наукової фантастики». Під великим враженням від FAST залишилися і такі провідні світові фахівці в даній області, як, наприклад, астрофізик Ендрю Симіон — директор дослідницького центру пошуку позаземного розуму (SETI) в Університеті Берклі, який високо оцінив потужність і можливості китайської «тарілки».


Останній п’ятирічний план КНР зобов’язує збільшити витрати на наукові дослідження і розробки до $1,2 трлн (що складає щонайменше 2,5% від валового внутрішнього продукту країни) і зосередитися на поглибленому вивченню космосу. План був прийнятий в березні 2016 року і розрахований до 2020 року. Китай також висловив наміри незабаром запустити ще один амбіційний проект — побудувати велику радіообсерваторію, яка буде розміщена на темній стороні Місяця.

 
comments powered by HyperComments