Главная / Ґаджети / Коли ринок планшетів почне свій ріст?

Коли ринок планшетів почне свій ріст?

У перші роки існування ринку планшетів на ньому спостерігалися вражаючі темпи зростання. За даними дослідницької компанії Strategy Analytics, в 2011 і 2012 роках поставки планшетних комп’ютерів збільшилися на 311% і 123%. У 2013 році прогрес сповільнився до 33%, а ще через рік — до 7%.

Тепер експерти взагалі прогнозують перехід до негативної динаміки: очікується, що цього року виробники випустять на 4% менше планшетів, ніж торік. Втім, спад не триватиме довго: аналітики вважають, що вже в 2016 році поставки планшетів можуть знову збільшитися на 7%.

07-10-15-foto-600x499-1

На думку фахівців, повернення до зростання може відбутися завдяки зусиллям Apple, Samsung і Microsoft, які переглянули і розширили можливості планшетних комп’ютерів, намагаючись охопити потреби корпоративного сектора.

Посилаючись на дані споживчих опитувань, експерти заявляють, що в найближчі кілька років сотні мільйонів планшетів, придбаних раніше, застаріють настільки, що виникне необхідність в їх апгрейде. Фахівці вважають, що натомість їм покупці стануть купувати гібридні моделі «2-в-1» зі знімними дисплеями, ціна яких за останній час стала досить доступною. Також доступні ціни, з якими ви можете ознайомитися на http://ek.ua/ і на планшети Prestigio.

Директор з досліджень Strategy Analytics Пітер Кінг (Peter King) зазначає, що подібні ґаджети можуть періодично використовуватися в режимі планшета для нескладних завдань, а в парі з клавіатурою, що одночасно служить док-станцією, перетворюватися на компактний робочий пристрій, здатний виконувати більш ресурсомісткі операції. Крім того, завдяки вдосконаленим процесорним технологіям гібридні планшети стали потужнішими, тоншими і легшими, що також стимулює інтерес споживачів до цієї категорії.

У свою чергу, старший аналітик Ерік Сміт (Eric Smith) додав, що з виходом операційної системи Windows 10 планшетні пристрої стали більш конкурентоспроможними по відношенню до традиційних ПК в плані продуктивності і сумісності з офісними додатками. Як приклад експерт навів гібридні моделі Microsoft серії Surface Pro, що відносяться до сегменту висококласних. Поряд з ними на ринку з’являються менш дорогі небрендові пристрої «2-в-1» від white-box виробників. За словами фахівці, за рахунок своєї невисокої ціни такі моделі зможуть успішно конкурувати зі звичайними планшетами і ПК початкового рівня на ринках країн, що розвиваються.

 
comments powered by HyperComments