Главная / Земля / Коли вибухне Йеллоустоун?

Коли вибухне Йеллоустоун?

 
 

Однією з численних причин апокаліпсису може стати знаменитий супервулкан Йеллоустоун — один з найбільших у світі. Розташовується він у Йеллоустонському національному парку США, що славиться своїми гейзерами. За останні 2 млн років було кілька потужних вивержень і з тих пір Йеллоустоун вважається сплячим вулканом.

0fdb73498000e3031aaf41ff222f87b8
Вчені за роки вивчення вулкана з’ясували, що розмір кальдери (циркоподібна улоговина супервулкана) становить приблизно 55 та 72 км, і займає третину території парку.

Діяльність супервулканів може призводити до катастроф планетарного масштабу. Після супервиверження відбудуться різкі коливання температури, а похолодання навіть на півградуса в планетарному масштабі призведе до дуже різкого перерозподілу повітряних мас, почнуться урагани і катастрофічні опади.

Небезпека суперизвержения Йеллоустоун реально існує, тому що вони вже траплялися неодноразово і існує навіть певна періодичність цих вивержень. Різні вчені, складають різні комп’ютерні моделі, що б точно з’ясувати, коли має відбутися нове виверження. Деякі вважають, що графік виверження гіганта вже прострочений і він вже повинен був вибухнути 30 тисяч років тому.

Точно відомо про три великих виверження Йеллоустоун, останнє з яких відбулося 640 тисяч років тому, але між цими катастрофічними супервиверженнями було і багато середніх і не таких руйнівних. Останнє таке виверження сталося 80 тисяч років тому.

Читайте також: 

Вчені заспокоюють громадськість тим, що в районі вулкана діє ціла мережа різних наукових станцій, які ведуть постійний моніторинг ситуації. Кажуть, що якщо вулкан реально підійде до точки вибуху, то це станеться не відразу і спочатку біля основної кальдери, виростуть кілька нових вулканів. Наукові станції ці зміни відразу зафіксують і вчені заздалегідь сповістять владу про небезпеку, а ті в свою чергу сповістять населення.

Варто зазначити, що згідно офіційних планів на цей випадок, є установка оповіщати населення не раніше, ніж за два тижні до початку виверження, при тому, що сам факт прийдешньої катастрофи і точна дата її, будуть встановлені за 6 місяців до оповіщення населення.

Пояснюється таке рішення прагненням не допустити паніки серед населення. На думку влади, якщо повідомити громадян про неминучу катастрофу відразу, за пів року до катаклізму, це призведе до ще гірших наслідків, ніж саме виверження і людей сповістять тільки за 14 днів до початку катастрофи.

 
comments powered by HyperComments