Главная / Земля / Коли впаде «дощова бомба»?

Коли впаде «дощова бомба»?

 
 

Вчені стверджують, сильні зливи можуть стати новою кліматичною нормою. Причому, опади трапляються рідше, але їх інтенсивність підвищується. Невже пора звикати до тропічних злив в середній смузі?

45a46896832b9ff020dc3b0098a2e18b
Згідно зі статистикою, зібраної в США, тільки в 2015 році аномальні опади траплялися на 80% частіше, ніж належить по клімату. Характер опадів насамперед залежить від типу хмар, з яких йде дощ. Якщо опади не особливо сильні, але тривалі, то вони називаються обложними. Такий дощ іде мінімум години три, а то і цілу добу. Подібні опади випадають з шарувато-дощових хмар, які охоплюють величезні простори, поширюючись на сотні кілометрів.

Зовсім інший характер набувають опади, що випадають з купчасто-дощових хмар. Такі хмари займають порівняно невелику площу, однак по вертикалі досягають висоти 10 і більше кілометрів. А дощ з них — короткий, але дуже інтенсивний, так звана злива.

Останнім часом ми часто чуємо такий термін, як «екстремальні дощі». Відносяться вони до небезпечних явищ погоди. Критерій їх небезпеки залежить від пори року і регіону.

Так звана «дощова бомба» пов’язана з потужними грозовими хмарами. У передній частині такої хмари розвинені сильні висхідні струмені повітря, а в центрі і в тилу — низхідні. Вони утворюються за рахунок того, що частинки води і льоду, з яких складається хмари та опади, випаровуються. Повітря під хмарою охолоджується і опускається вниз. Чим інтенсивніше йде випаровування опадів, а значить і охолодження повітря, тим потужніший спадний струмінь. Іноді його швидкість перевищує 10 і навіть 20 м/с. Такі струменя метеорологи називають «мікрошквалами». Вони захоплюють собою величезний обсяг опадів, що випадають з хмари в даний момент часу, і виливають на земну поверхню.

 
comments powered by HyperComments