Главная / Людина / Комп’ютерні ігри-стрілялки корисні

Комп’ютерні ігри-стрілялки корисні

 
 

strelok_zombi_250Контрастна чутливість — це здатність помічати найдрібніші зміни в тонах сірого на однорідному фоні, і це дуже важливо при таких заняттях, як читання або водіння автомобіля вночі. Часто ця здатність слабшає з віком. Раніше вчені були впевнені, що контрастну чутливість неможливо поліпшити за допомогою тренувань, і виправляли проблему за допомогою окулярів або лазерної хірургії. Проте вчені з університету Рочестера в Нью -Йорку довели, що навіть без корекції мозок здатний адаптуватися і краще обробляти інформацію, передану сітківкою ока.

Під час дослідження професор Daphne Bavelier і її колеги провели два експерименти. У ході першого експерименту вони порівнювали контрастну чутливість гравців, які воліли жорсткі ігри з активними діями з контрастною чутливістю тих, хто грав в менш активні ігри. У жорстких іграх необхідно швидко реагувати на фігури, що раптово з’являються в різних кутах екрана. Гравці з першої групи реагували на зміну контрасту на 50 % краще гравців з другої групи. Окрім жорстких ігор, на порталі http://playshake.ru/ ви зустрінете інші, менш «кроваві» ігри стрілялки про Зомбі.

Щоб відповісти на питання, чи поліпшувався зір любителів комп’ютерних битв, або ж вони втягувалися в процес через те, що у них від природи була краща контрастна чутливість, вчені провели другий експеримент. Групу гравців, які вибирали менш активні ігри, розділили на дві команди. Першій команді дали завдання грати в популярну гру — стрілялку Call of Duty загалом протягом 50 годин, у той час як друга команда грала в гру, багату візуальними ефектами, але менш жорстку і активну. Виявилося, що у гравців з першої команди контрастна чутливість покращилася на 43 %, в ??той час як учасники другої команди залишилися при своєму. Важливо відзначити, що поліпшення не було тимчасовим, а збереглося на місяці і навіть роки після проходження тренування.

На закінчення, вчені відзначили, що, хоча зір тільки виграє від постійного проведення часу за подібними іграми, соціальне життя, найімовірніше, постраждає.

 
comments powered by HyperComments